3 ASJA, MIDA KEEGI ÜLEKAALULISELE NAISE kunagi ei ütle, kuid peaks

7 kommentaari
3 ASJA, MIDA KEEGI ÜLEKAALULISELE NAISE kunagi ei ütle, kuid peaks

Ülekaalulise naise elu ei ole sugugi lihtne ja kui ülekaal on tingitud mõnest haigusest, siis on väga raske nendest kilodest ka vabaneda ning loomulikult tekitab see stressi ja pingeid. Ühiskonna poolt loodud normidele mitte vastamine mõjub paraku üsnagi negatiivselt ka inimese enesehinnagule. 

Ülekaalulise naise elu ei ole sugugi lihtne ja kui ülekaal on tingitud mõnest haigusest, siis on väga raske nendest kilodest ka vabaneda ning loomulikult tekitab see stressi ja pingeid. Ühiskonna poolt loodud normidele mittevastamine mõjub paraku üsnagi negatiivselt ka inimese enesehinnagule. 

Kõik inimesed väärivad võimalust olla õnnelikud ning siinkohal on paslik mainida, et sageli koheldakse ülekaalulisi naisi ebaväärikalt ja neid alavääristatakse rohkem, kui arvatagi võiks. Juba see, et poes riideid leida on raske ning randaminek valmistab piinlikkust, mõjub ülekaalulise inimese enesetundele ja emotsionaalsele tervisele väga negatiivselt.

On asju, mida enamik inimesi kogukale naisterahvale mitte kunagi ei ütle, kuigi peaks!

Mis on need asjad, mida ülekaalulisele naisele tegelikult ütlema peaks:

1. Sa väärid armastust ja printsi valgel hobusel samamoodi nagu kõik teised naised

Paraku tunnevad paljud ülekaalulised naised, et nad peaksid olema õnnelikud, kui nad üldse mehele saavad ning selle tunde on nad saanud ei kusagilt mujalt kui meie ühiskonnast. Kõik naised väärivad armastust – tõelist armastust. Mitte ükski naine ei pea leppima vähemaga.

2. Sa oled võimeline kõigeks

Arvatakse, et ülekaaluline naine ei saavuta elus midagi, sest ta on paks ja ennast käest lasknud. Kui inimene on ülekaaluline mõne haiguse tõttu, siis ei ole see kuidagi seotud tema iseloomuga ega ole märgiks sellest, et tal on nõrk iseloom või et ta on laisk. Kui inimene ei saa sinna ise midagi parata, et ta on ülekaaluline, siis ei tohiks temasse suhtuda nii, justkui ta ei oleks võimeline saavutama oma unistusi. Miskipärast aga suhtutakse nendesse halvustavalt ning kõrgetele kohtadele valitakse pigem saledama figuuriga naised – seda enam, kui ülemuseks on meesterahvas.

3. Sa ei tohi ennast häbeneda

Ülekaalulisel inimesel on raske minna avalikku randa, kanda bikiine ja tunda end mugavalt, sest tal on alatasa tunne, et keegi jälgib teda kusagilt selja tagant ning kommenteerib oma sõpradega tema kehavigu. Nad tunnevad end õnnetult, minnes restorani, sest sageli ei julge nad seal tellida seda, mida nad tahaksid, sest kui see toit on vähegi kosutav ja toekas, siis kardetakse, et ettekandja vaatab muigega vihjates naise niigi kogukale kehale. Kui inimene on ülekaaluline ja ta ei saa sinna midagi parata, siis see ei tähenda, et ta peaks endale head sööki keelama.

Kõik naised väärivad armastust – nii peenikesed, keskmise kehaehitusega, kurvikad kui ka ülekaalulised. Paraku soosib ühiskond vaid neid, kes antud hetke normidele vastavad ning selline suhtumine on vale.

Ära hinda inimest mitte kunagi tema keha järgi – vaata inimese sisse!

Karin Karu