3 ASJA, MIDA ÕNNELIK INIMENE enne magamaminekut teistmoodi teeb

6 kommentaari
3 ASJA, MIDA ÕNNELIK INIMENE enne magamaminekut teistmoodi teeb

Kui õhtul voodisse minnes und ei tule ja mõtted peas ei anna rahu, võib sellega kaasneda unetu öö ja järgmisel hommikul pole enesetunne just kiita. Kuid sellel, miks uni ei tule, on alati ka mingi põhjus – miks ei lase mõtted sul magama jääda?  Et uni õigel ajal tuleks ja me saaksime end korralikult välja puhata, tasub proovida õnnelike inimeste nippe!

Kui õhtul voodisse minnes und ei tule ja mõtted peas ei anna rahu, võib sellega kaasneda unetu öö ja järgmisel hommikul pole enesetunne just kiita. Kuid sellel, miks uni ei tule, on alati ka mingi põhjus – miks ei lase mõtted sul magama jääda?

Et uni õigel ajal tuleks ja me saaksime end korralikult välja puhata, tasub proovida õnnelike inimeste nippe!

Nimelt näitavad mitmed uuringud, et inimesed, kes on õnnelikud, teevad ka enne magamaminekut teatud kindlaid asju, mis tagavadki neile mõnusa une ja värske hommiku!

Kolm asja, mida õnnelik inimene enne magamaminekut teeb:

1. Planeerimine

Loomulikult ei saa järgmist päeva sajaprotsendiliselt ette planeerida, ent põhilised kohustused ja eesmärgid võiks pidepunktidena kirja panna. Ka arvete maksmised ja majapidamisülesanded saavad sedasi alati õigel ajal tehtud, kui need on päevade peale ära jaotatud ja kirja pandud. Nii on sul igal hommikul ees paber, kus on kirjas asjad, mis vajavad kordasaatmist. Sa ei unusta ühtegi olulist asja ära ja ei pea selle pärast ka muretsema. Õnnelikud inimesed ei kuluta oma elu muretsemisele, vaid ajavad asjad korda enne, kui neist muremõtted tekkida jõuavad. 

2. Positiivne meelestatus

Enne magamaminekut võiks viieks kuni kümneks minutiks aja maha võtta ja rahulikult möödunud päevale tagasi mõelda. Mis läks nii, nagu sa tahtsid, mis oleks võinud teisiti minna ja mida teha, et kõik läheks, nagu sina seda soovid. Oluline on seda teha positiivselt meelestatuna ehk siis sa mõtled, et kõik on võimalik! Ei ole olemas probleeme, on olemas vaid lahendused. Edukad ja õnnelikud inimesed oskavad oma mõttemustrit suunata ja positiivsena hoida – see ongi nende edu ja muidugi ka hea une saladus. 

3. Lugemine või kaaslasega unistamine

Et pea päevastest mõtetest puhtaks saada, võiks enne magamaminekut lugeda mõnda head raamatut, mis sinu mõtted täiesti teise maailma viib – mida ebarealistlikum ja põnevam, seda parem. Teine väga hea soovitus on oma kallimaga unistada – rääkige asjadest, mis võivad lausa võimatud tunduda – unistama peabki suurelt.

Kõik need tegevused aitavad sul oma igapäevast elu tasakaalus hoida ning säästavad sind muretsemisest. Kui siht on silme ees selge ja pingeid pole, siis tuleb ka parem uni ning just sel põhjusel tulekski neid asju enne magamaminekut teha.

Allikas: health.com