3 HOMMIKUSÖÖKI, mida ei tohiks tegelikult hommikul mitte kunagi süüa

Hommikusöök on päeva tähtsaim toidukord ning äärmiselt oluline on tähelepanu pöörata ka sellele, millega täpsemalt päeva alustatakse - toit ei ole kunagi pelgalt kõhutäide. Teatud toidud ei sobi sugugi hommikulauale ja seda kindla põhjusega, väidavad terviseeksperdid.

Hommikusöök on päeva tähtsaim toidukord ning äärmiselt oluline on tähelepanu pöörata ka sellele, millega täpsemalt päeva alustatakse – toit ei ole kunagi pelgalt kõhutäide. Teatud toidud ei sobi sugugi hommikulauale ja seda kindla põhjusega, väidavad terviseeksperdid.

Allpool on välja toodud kolm toitu, mida paljud on harjunud just hommikul sööma, kuid mis tegelikult võiksid menüüst siiski välja jääda:

1. Rasvane võileib

Valge sai, rasvane peekon ja kõikvõimalikud teised lihatooted, mis sisaldavad suures koguses soola ja rasva, mõjuvad organismile raskesti seeditava kombinatsioonina. Rasvane ja soolarohke liha sobib värske salatiga ning seda tuleks tarbida mõõdukas koguses. Hommikul eelista saiale aga sepikut või leiba ning peale vali kasulikud rasvad nagu näiteks muna, avokaado, lõhe, pesto, maapähklivõi banaaniga.

2. Suhkruga saiakesed

Sai ja suhkur moodustavad kombinatsiooni, mis tekitab kõhus puhistustunde ja samas ei täida korralikult kõhtu. Hommikusöök peaks olema võimalikult mitmekülgne ja toitev, mis tähendab, et saiakesed selleks ei sobi. Pigem valmista kaerajahust tervislikud pannkoogid ja lisa viilutatud banaani ning kookoshelbeid.

3. Puder, mis on valmistatud piimaga

Probleem on selles, et tavaline piim sisaldab suhkruid, mida organismil on pudruhelvestes leiduvate süsivesikutega koos väga keeruline seedida ja see omakorda kurnab organismi ja seedesüsteemi. Sellepärast kurdavadki paljud, et kui nad hommikul putru söövad, tekib neil pärast seda väsimus ja raske enesetunne. Kui aga putru keeta veega, on probleem lahendatud. 

Allikas: womenshealthmag