3 INETUT TÕDE: mis juhtub, kui sa iga päev aluspükse ei vaheta?

3 INETUT TÕDE: mis juhtub, kui sa iga päev aluspükse ei vaheta?

Võiks ju arvata, et kui sa ei higista ja käid regulaarselt dušši all ning pesed oma intiimpiirkonda, siis vahel võib ühte ja sama aluspesu kaks päeva järjest kanda, ent tegelikult seda teha ei tohi! Aluspesu peab vahetama iga päev ja vajadusel ehk isegi kaks korda päevas!

Võiks ju arvata, et kui sa ei higista ja käid regulaarselt duši all ning pesed oma intiimpiirkonda, siis vahel võib ühte ja sama aluspesu kaks päeva järjest kanda, ent tegelikult seda teha ei tohi! Aluspesu peab vahetama iga päev ja vajadusel ehk isegi kaks korda päevas!

Allpool toome välja kolm põhjust, miks peab iga päev aluspesu vahetama:

1. Sügelus intiimpiirkonnas

Intiimpiirkonnas on palju baktereid ning need paljunevad väga kiiresti, mis tõttu tuleb aluspükse vahetada tihti. Kui baktereid on liiga palju, tekib ebameeldiv sügelus.

2. Nahalööve ja ebameeldiv lõhn

Need samad bakterid võivad põhjustada ka nahalöövet ning punetust ja seda eriti veel juhul, kui sa higistad või kannad stringe! Stringid soonivad ja tekitavad nahalöövet üsnagi lihtsalt. Ka ebameeldiv lõhn intiimpiirkonnas tekib väga kergelt – seda eriti veel siis, kui sa kannad aluspesu, mis ei lase intiimpiirkonnal hingata. Talvisel ajal kanname sageli ka sukapükse, mis samuti nahal hingata ei lase.

3. Kuseteedepõletik

Kui intiimpiirkonnas on palju baktereid ja sa oled kaks päeva sama aluspesuga ringi käinud, võib sellest kujuneda ka üsnagi ebameeldiv kuseteedepõletik. Me käime mitu korda päevas tualetis ning ka poti peal istudes satuvad intiimpiirkonda bakterid – kui sa külastad vähemalt korra päevas tualettruumi, mis on avalikus kohas, siis võib sealt saadud bakterite arv olla meeletu.

Lisaks sellele, et aluspükse tuleks vahetada kord päevas, tasub öösiti alasti magada, et nahk saaks hingata. Sellest, miks alasti magamine kasulik on, loe lähemalt siin.

Allikas: care2.com