3 MÄRKI, mille kaudu mõistad, et sulle valetatakse

3 MÄRKI, mille kaudu mõistad, et sulle valetatakse

Ilmselt ka sinule ei ole  võõras olukord, kus  tajud, et miski selle asja juures on totaalselt  valesti. Enamikele meist  on sisse talletatud sõnuseletamatu võime aru saada, kui teine inimene ei räägi tõtt, kuid lisaks heale vaitsule, on mõned väikesed detailid, mille kaudu võime petturi vahele võtta. Ole valvas!  

Ilmselt ka sinule ei ole võõras olukord, kus tajud, et miski selle asja juures on totaalselt valesti. Enamikele meist on sisse talletatud sõnulseletamatu võime aru saada, kui teine inimene ei räägi tõtt, kuid lisaks heale vaistule on mõned väikesed detailid, mille kaudu võime petturi vahele võtta. Ole valvas!  


1. Püsiv silmside

Üldlevinud arvamus, et kui inimene valetab, väldib ta silmsidet, ei pea mitte alati paika. Ning just seetõttu, et usutakse, kui keegi sinuga silmsidet väldib, tunneb ta end halvasti ning võimalik, et ka valetab, üritab valetaja kavalalt selle uskumuse üle trumbata hoopiski pingsalt silma vaadates.

2. Aususe esiletõstmine

Uuringud kinnitavad, et meil on kombeks inimesi rohkem usaldada, kui neis kahelda. Kui aga keegi väga domineerivalt enda ausust üritab kinnitada, on ehk hoopis põhjust kahelda. 

Laused, mida kuuldes võiks tööle lüüa häirekell, algavad aga järgmiselt: et olla täiesti aus, tõsiselt, ma vannun

3. Sidesõnade mittekasutamine

Kui inimene valetab, siis on tal kombeks kasutada vähem sidesõnu ning seda selleks, et eristada tõde valedest faktidest. Rohkem kiputakse kasutama negatiivseid emotsioone väljendavaid sõnu nagu näiteks vihkan, väärtusetu ning kurb

Allikas: powerofpositivity.com