Reklaam sulgub sekundi pärast

3 PÕNEVAT TEGEVUST, mis muudavad su elu õnnelikumaks

Olgem ausad, elu on märksa lihtsam, siis kui oleme õnnelikud. Õnnetunde muudab unikaalseks asjaolu, et see mõjutab pea  igat meie mõtet ja emotsiooni, suurendab motivatsiooni, produktiivsust ja keskendumisvõimet. Positiivsete asjade jada, mida õnn meile tagab võiks põhimõtteliselt jätkuda lõpmatuseni. Kui me oleme õnnelikud, siis see mitte üksnes ei mõjuta enesetunnet, vaid ühtlasi loob meie ka ümber paremaid inimsuhteid.

Olgem ausad, elu on märksa lihtsam siis, kui oleme õnnelikud. Õnnetunde muudab unikaalseks asjaolu, et see mõjutab pea igat meie mõtet ja emotsiooni, suurendab motivatsiooni, produktiivsust ja keskendumisvõimet. Positiivsete asjade jada, mida õnn meile tagab, võiks põhimõtteliselt jätkuda lõpmatuseni. Kui me oleme õnnelikud, siis see mitte üksnes ei mõjuta enesetunnet, vaid ühtlasi loob meie ümber ka paremaid inimsuhteid.

Kõik inimesed vaevavad pead selle üle, mis võiks tagada pikaajalise õnne - kas on see raha, tunnustus, haridus või midagi hoopis neljandat. Mõistagi võivad need aspektid toota põgusat õnnetunnet, kuid tegelikult ei pruugi õnn sõltuda nii palju kindlatest kriteeriumitest. Õnn on kogu aeg käeulatuses, tuleb vaid käsi välja sirutada. Mida peaksime tegema selleks, et olla õnnelikumad? 

1. Suhtlema silmast silma. 

Tänapäeval, mil omavahel suhtlemine on omandanud verbaalse kultuse, juhtub tihti, et suurema osa ajast saavad jutud oma sõprade ning lähedastega räägitud interneti vahendusel. Seda mitte üksnes vahemaade, vaid ka väljakujunenud mugavuse tõttu, mis paneb meid unustama, kui oluline on vahetu suhtlus silmast silma. Arizona Ülikoolis läbi viidud uuringust selgus, et õnnelik olemiseks on oluline sotsiaalsus, otsene kontakt, mitte pindmine vestlus tehnika vahendusel. 

2. Kulutama rohkem kogemustele ning vähem asjadele.

Ajakirjas The Journal of Positive Psychology jõuti kahele põnevale järeldusele: enamik inimesi kulutab aega ja raha suurema tõenäosusega pigem asjadele kui näiteks reisimisele, muuseumis või näitustel käimisele. Põhjus peitub selles, et raha seostatakse millegi käegakatsutavaga ning kogemuste omandamine jääb alateadlikult tagaplaanile. 

Õnnelikumad on aga need inimesed, kes ei aja taga mitte konkreetseid asju, vaid on orienteeritud uute kogemuste omandamisele. 

Seetõttu võiks hoolikalt järele mõelda, enne kui midagi mõtlematult ning emotsiooni ajendil soetada, võibolla on mõnest uuest vidinast hoopis paremaid variante, kuhu oma palk investeerida. 

3. Kuulama kurba muusikat.

Kuigi esmapilgul võib tunduda veider, et kurva muusika kuulamine muudab õnnelikuks, peitub selles avastuses siiski teatud tõetera. Uuringus, mis viidi läbi 700 inimese peal, selgusid selle teema osas mõned huvitavad faktid. 

Kurb muusika: 

- Võimaldab inimesel kasutada oma kujutlusvõimet. 

- Aitab reguleerida emotsioone. 

- Arendab empaatiavõimet. 

- Aitab põgeneda aktuaalsete probleemide eest. 

 

„Õnn ei ole miski, mis on valmis. Ta on sinu enda teha.“ Dalai-laama 

 

Allikas: powerofpositivity.com