3 SALANIPPI: NII SÖÖVAD SALEDAD NAISED enne ja pärast trenni

3 SALANIPPI: NII SÖÖVAD SALEDAD NAISED enne ja pärast trenni

Selleks, et trennist oleks kasu, tuleb oma menüü paika panna ning sellest ka kinni pidada – just vale toitumine on see, mis lisakilod endaga kaasa toob ning trennis käimise motivatsiooni tapab. Kuid mida söövad saleda figuuriga treenitud naised enne ja pärast trenni?

Selleks, et trennist oleks kasu, tuleb oma menüü paika panna ning sellest ka kinni pidada – just vale toitumine on see, mis lisakilod endaga kaasa toob ning trennis käimise motivatsiooni tapab. Kuid mida söövad saleda figuuriga treenitud naised enne ja pärast trenni?

Loomulikult ei tarbi nad toitainetevaeseid toitusid, millest organism midagi ei saa ning loogiline on ka see, et tühja kõhuga trenni minna ei tasu ja peale trenni tuleb samuti süüa.

Alljärgnevalt toome välja saleda naise 3 salanippi, mida süüa enne ja pärast trenni:

1. Enne trenni

Kolm tundi enne trenni võiks süüa sooja toitu, milles on esindatud aeglaselt imenduvad süsivesikud ja kindlasti ka valgud, ent rohkem tuleb valkudele tähelepanu pöörata peale treeningut. Näiteks täisterapasta, puder täisterahelvestest, tatar juustu ja ubadega, täisteraleib singi ja juustuga. Oluline on, et söök sisaldaks süsivesikuid, mis annavad energiat ja reguleerivad vererõhku – just aeglaselt imenduvad süsivesikud on tähtsad.

Sai, vorst, šokolaadid ja suhkrurohked hommikuhelbed ei sobi – kui sinu eesmärgiks on kaalust alla võtta, siis tuleks valge suhkruga tooted üldse menüüst välja jätta ja sama kehtib ka valge jahu kohta.

2. Vahetult enne trenni

Kui sa tunned näiteks tund aega enne trenni minekut, et kõht on natuke tühi, siis söö peotäis kuivatatud datleid või kuivatatud viigimarju. Ka banaan on hea mõte. Need annavad palju energiat ja seda on enne trenni vaja, sest kui sa lähed trenni tühja kõhuga, siis sa ei jaksa seal korralikult trenni teha ja nii ei saa lihased areneda ja kaal samuti ei lange. Tühi kott ei seisa püsti! 

Kui kõht tühi ei ole, aga tunned, et energiat on natuke puudu, siis joo üks tavaline kohvi – see annab sulle vajaliku energia kiirelt.

3. Peale treeningut

Peale treeningut ja muidugi ka treeningu ajal tuleks juua tavalist vett – oluline on hoida keha vedelikutase normi piires. Intensiivse treeningu ajal ei tasu aga suures koguses vett korraga tarbida, sest see koormab neerusid ja kõht võib peale seda valutama hakata – paarist lonksust piisab. Pigem joo rohkem vett peale treeningut.

Kui treening on läbi ja vedelik joodud, vajab keha kiiret kütust ning alustada tuleks kiiresti imenduva süsivesikuga – puuvili võiks trennis kindlasti kaasas olla. Kui tegu on väga intensiivse treeninguga, võid vahetult peale treeningut ka mõned kuivatatud datlid süüa. 

Toit, mida sa peale trenni sööd, peaks olema väga mitmekülgne ja toitev, sest peale treeningut on ainevahetus kordades kiirem kui tavaliselt ning organism suudab toitaineid paremini omastada. Tähtis on, et sinu taldrikul oleksid esindatud kõik toitainetegrupid – head rasvad, aeglaselt imenduvad süsivesikud, valgud, vitamiinid ja mineraalid. Näited: kanafilee täisterapastaga, tatar lõhega, kartul heeringaga, kodujuust kanaga, omlett juustu ja kanaga. 

Saleda treenitud figuuri taga on täisväärtuslik toit ja järjepidevus. Siin ei ole midagi keerulist, ent kindel on see, et valge suhkur ja nisujahu tuleb välja jätta ning kõik toidukorrad peavad olema toitainerikkad – nii on kehal energiat, et teha trenni, et taastuda ja et lihased saaksid areneda.

Karin Karu