4 NIPPI, kuidas vabaneda peavalust

Peavalu on väga paljudel inimestel perioodiliselt esinev iseseisev häire, harvem mõne teise haiguse sümptom. Peavalud võivad olla episoodilised või kroonilised.

Peavalu on väga paljudel inimestel perioodiliselt esinev häire, harvem mõne teise haiguse sümptom. Peavalud võivad olla episoodilised või kroonilised. Kõige levinum on pingepeavalu, mis on tavaliselt kahepoolne, pressiv, suruv, kerge või mõõduka raskusega. Siin on neli nippi, kuidas saada peavalust lahti.

1. PUHKA

Püüa puhata pimedas ruumis (või puu varju all murul) kuni 10 minutit. Võimalusel pikuta ja ole rahulikult. Tihti annab keha peavaluga meile mõista, et oleme väsinud.

2. PUUDUTA PUNKTE

Pigista oma pöidla ja nimetissõrme vahepealset ala ning masseeri seda paar minutit. Traditsiooniline Hinna meditsiin usub, et antud punkt käel on ühenduses meile peavalu tekitava soonega.

3. JOO VETT

Peavalu võib anda sulle mõista, et sinu keha vajab vett. Mõtle nüüd hoolikalt, kas ja millal sa viimati vett jõid? (PS! Vee alla võib kuuluda ka taimetee!) Öeldakse, et peame tarvitama päeva jooksul 1,5-2 liitrit vett.

4. PIPARMÜNT

Piparmünt on peavalude korral rahustava toimega. Joo piparmünditeed või kasuta toa värskendamiseks piparmündiõli.