4 SIBULA RAVIOMADUST, mis tervisega imet teevad

4 SIBULA RAVIOMADUST, mis tervisega imet teevad

Sibul aitab ennetada ja ravida paljusid haigusi, nagu näiteks erinevad vähiliigid, südame-veresoonkonna haigused, II tüübi diabeet ning lisaks kaitseb sibul meie närve, balanseerib hormonaalset tasakaalu ja tugevdab immuunsüsteemi. Sibul on võimas looduslik antibiootikum, mis aitab muu hulgas ennetada ka toidumürgitust.

Sibul aitab ennetada ja ravida paljusid haigusi, nagu näiteks erinevad vähiliigid, südame-veresoonkonnahaigused, II tüübi diabeet ning lisaks kaitseb sibul meie närve, balansseerib hormonaalset tasakaalu ja tugevdab immuunsüsteemi. Sibul on võimas looduslik antibiootikum, mis aitab muuhulgas ennetada ka toidumürgitust.

Lisaks kõigele sellele on sibul suureks abiliseks ka väiksemate terviseprobleemide korral ning allpool on välja toodud neli imelist moodust, kuidas sibulat tervise heaks kasutada saab:

1. Sibulal on kopsudest ja hingamisteedest röga lahtistav toime

Purusta sibul blenderis ja lisa pisut kookosõli ning sega ühtlaseks massiks. Määri segu põletikulisele rinnale, aseta sellele soe rätik või tekk. Rinnapiirkond peab soojas olema! Piisab, kui hoida segu 20 minutit. Korda protseduuri iga päev, kuni kopsudest hakkab röga lahti tulema. 

2. Sibul aitab beebi gaasivalusid leevendada 

Kui väikelapsel on koolikud ehk gaasivalud, siis saab abi sibulast. Keeda hakitud sibulaviilud vees pehmeks ja lase sibulal selles samas veel jahtuda. Seejärel kurna sibulatükid välja. Saadud sibulavedelikku anna lapsele lusikatäie haaval iga tunni aja tagant, kuni on tunda, et gaasivalud annavad järele. 

3. Sibul leevendab kõrvapõletikku

Haki sibul ja pane segu marli või õhukese soki sisse ja keera sõlme. Aseta sibulasokk põletikulisele kõrvale ja kata sooja rätikuga. See leevendab valu ja põletikku.

4. Sibula koorel on antiseptiline toime

Sibula kõige pealmine läbipaistev õrn koor, mis on sama õhuke kui kile, omab antiseptilist toimet. Aseta see haavale, et peatada verejooksu ja hoida baktereid haava pääsemast!

Allikas: livingtraditionally.com