5 ASJA, MIS TERVISLIKUMA elu nimel ära visata

5 ASJA, MIS TERVISLIKUMA elu nimel ära visata

Meil kõigil on kodus asju, mida me tegelikult ei vaja ning asju, mille kasutamine võib tervisele lausa halvasti mõjuda. Kodus võiks olla puhtus ning sinu kappides ja riiulites vaid need esemed, mida sa tõepoolest vajad ning mis aitavad sul elada tervislikult ja õnnelikult.

Meil kõigil on kodus asju, mida me tegelikult ei vaja, ning asju, mille kasutamine võib tervisele lausa halvasti mõjuda. Kodus võiks olla puhtus ning sinu kappides ja riiulites vaid need esemed, mida sa tõepoolest vajad ning mis aitavad sul elada tervislikult ja õnnelikult.

Allpool on välja toodud viis asja, mis tuleks kohe ära visata – seda sinu tervise huvisid silmas pidades:

1. Kulunud trennijalanõud

Trennijalatsid ning eelkõige need, millega sa jooksed, kuluvad ja kui tald on õhukeseks muutunud, ei toeta see enam kanda ja sa võid vigastuse saada. Trennijalatsitel on spetsiaalsed tallad, mis kaitsevad jalga vigastuste eest, ent ajaga need kuluvad ja siis kaob ka kaitse. Mitte ükski trennivigastus ei hüüa tulles ja kui see tuleb, siis pead pikaks ajaks spordiga hüvasti jätma. Pigem tasub vanad ja kulunud spordijalatsid õigel ajal ära visata.

2. Köögisvamm

Mitmed uuringud näitavad, et kodu kõige räpasem ja bakteriterohkem ese on just köögisvamm. See imab bakterid endasse ja soojas ning niiskes keskkonnas paljunevad need bakterid väga kiiresti. Svamm on bakteritele ideaalne elupaik ning seetõttu tasub köögisvamm üsnagi tihti välja vahetada.

3. Vana hambahari 

Ka hambahari kogub baktereid ning seetõttu tuleks seda iga kolme kuu tagant vahetada. Kui hambaharjale on bakterid kogunenud, siis ei kaitse hammaste pesemine enam hambaid ega eemalda kaariest. Et suuhügieen oleks korras, osta kord kvartalis uus hambahari.

4. Light-karastusjoogid

Kõige parem janukustutaja on vesi. Mitmed teaduslikud uuringud on selgitanud, et magusained sahhariin ja sukraloos võivad soolestiku bakterite tööd häirida ja põhjustada organismile mitmeid terviseprobleeme nagu näiteks ka glükoositalumatus. Tühjad kalorid aga istutavad ennast sinu puusadele ning midagi kasulikku ühestki light-karastusjoogist ei saa. 

5. Vana ripsmetušš

Silmad on väga tundlikud ning ripsmetušš kuulub samuti nende esemete hulka, mis kipub iga kasutuskorraga baktereid koguma. Et vältida silmapõletikku, tasub iga nelja kuni viie kuu tagant ripsmetušš välja vahetada.

Allikas: allwomenstalk.com