5 SUVIST TOITU, mida võiks kindlasti väga palju tarbida

4 kommentaari
5 SUVIST TOITU, mida võiks kindlasti väga palju tarbida

Suvisel ajal tasub kindlasti turgutada oma organismi värskete saadustega turult ja koduaiast ning iga päev võiks süüa lausa kuni seitse peotäit värskeid marju ning köögivilju. Rikkalikult vitamiine ja mineraalaineid sisaldavad viljad muudavad jume kauniks toites nahka seespidiselt ning aitavad ka organismi jääkainetest puhastada.

Suvisel ajal tasub kindlasti turgutada oma organismi värskete saadustega turult ja koduaiast ning iga päev võiks süüa lausa kuni seitse peotäit värskeid marju ning köögivilju. Rikkalikult vitamiine ja mineraalaineid sisaldavad viljad muudavad jume kauniks, toites nahka seespidiselt ning aitavad ka organismi jääkainetest puhastada.

Tänu kõrgele kiudainetesisaldusele täidavad marjad korralikult kõhtu ning ka lisakilodest on tänu sellele kergem vabaneda, sest kaloreid leidub neis minimaalselt.

Siinkohal toome välja viis vilja, mida suvisel perioodil tasuks värskel kujul kindlasti iga päev süüa – lisa neid oma toitudele ja naudi niisama vahepalana.

1. Kurk

Kurgi söömine leevendab kõrvetisi ning nahale pannes leevendab see ka päikesepõletust – tegu on viljaga, mis võitleb kuumusega nii seest kui väljast. 

2. Tomat

Tomat sisaldab märkimisväärses koguses organismile vajalikke vitamiine: A-, C-, K- ja E-vitamiini, lisaks mikroelemente nagu vask, raud, jood, fluor, tsink, kaalium ja magneesium.

3. Maasikad

Maasikad ei sisalda kolesterooli ega küllastunud rasvu ning aitavad mitmete uuringute sõnul vähendada ka vähktõve ja südamehaiguste ohtu.

4. Vaarikad

Meditsiiniliselt on tõestatud, et vaarikad aitavad kaitsta mitmesuguste vähkkasvajate eest. Vaarikates leiduv C-vitamiin kaitseb vähi ning südame- ja veresoonkonnahaiguste eest ja lisaks tugevdab ka immuunsüsteemi. Vaarikas sisaldab fütokemikaale, mis tapab baktereid ja viiruseid.

5. Mustikad

Mustikad sisaldavad kuni 18% parkaineid, mis aitavad vabaneda mitmetest seedehäiretest, sealhulgas lihtsast, kuid äärmiselt ebamugavast kõhulahtisusest.

Allikas: health