5 VÄIKEST ASJA, mis sinu elu paremaks teevad

5 VÄIKEST ASJA, mis sinu elu paremaks teevad

Paljud meist ei ole nii-öelda hommikuinimesed, seega lükkame me äratuskella edasi nii kaua, kui võimalik ja isegi siis, kui me lõpuks ärkame, tunneme end väsinuna. Energia saabub tavaliselt alles keskpäeval ja õhtul on uus mure – uni ei taha tulla. Sellest nõiaringist on võimalik pääseda viie lihtsa sammu abil!

Paljud meist ei ole nii-öelda hommikuinimesed, seega lükkame me äratuskella edasi nii kaua kui võimalik ja isegi siis, kui me lõpuks ärkame, tunneme end väsinuna. Energia saabub tavaliselt alles keskpäeval ja õhtul on uus mure – uni ei taha tulla. Sellest nõiaringist on võimalik pääseda viie lihtsa sammu abil!

1. Maga öösel 7-8 tundi
Säti oma elukorraldus nii, et sa saaksid igal ööl seitse kuni kaheksa tundi magada ja oluline on ka see, et sinu uni oleks kvaliteetne. Kvaliteetsema une tagab järgmine punkt.

2. Leia aega füüsiliseks tegevuseks
Sa ei pea kilomeetreid jooksma ega jõusaalis higistama – oluline on, et sa liigutaksid ennast. Just värske õhu käes viibimine on väga kasulik tegevus. Käi võimalusel jalgsi, võimle ja paar korda kuus võiks kindlasti ka ujumas käia. Füüsiline tegevus ja värske õhu käes viibimine tugevdavad immuunsussüsteemi ja tagavad õhtul parema une.

3. Hommikune venitus
Kui sa hommikul ärkad, siis ära hüppa otse voodist välja, vaid siruta ennast mõnusalt välja. Sa võiksid paar minutit ennast mõnusalt venitada ja alles siis voodist välja tulla. Nii tunned end kohe erksamalt.

4. Külm dušš
See toimib! Jah, mõte esimese asjana hommikul külma duši alla minna ei ole just kõige meeldivam, kuid see tõepoolest aitab. Põhjus on lihtne – külm vesi paneb vereringe tööle, annab energiat ning lisaks parandab ka jumet. Näiteks külma veega näo pesemine on palju kasulikum kui sooja või leige veega näopesu! Proovi ja sa ei kahetse! 

5. Energiarikas hommikusöök!
Alusta päeva täisväärtusliku söögiga, mis annab sulle energiat ja paneb tegutsema. Mõned ideed, mida hommikul süüa: valmista putru ja lisa sinna pähkleid või seemneid, tee omletti singiga, söö kodujuustu tuunikalaga, valmista võileibu täisteraleivast ja lisa juustu ning salatit. Ka pannkoogid röstitud kaerahelveste ja jogurtiga on tervislik ja mõnus idee! Võimalusi on palju ja kindlasti võiks hommikusöök olla mitmekülgne. 

Piisav uni, liikuv eluviis ja korralik toit tagavad sulle hea tervise ja tuju!

 

Karin Karu