Reklaam sulgub sekundi pärast

7 FAKTI, KUIDAS alkohol ja sport üksteist tegelikult mõjutavad

Kas suundud taas kord pärast trenni tegemist või jõusaalis käimist kosutavale siidrile või õllele? Alkohol on paljudes riikides tihedalt spordikultuuriga seotud. Ka näiteks sportlased tarbivad alkoholi. Kuid kas oled kunagi selle peale mõelnud, et mismoodi alkohol ja trenni tegemine üksteist tegelikult mõjutavad?

1. Suurepärane füüsiline vorm ei kaitse alkoholi mõjude eest

Teisest küljest võib alkoholi mõju spordiga edasi lükata. Teadlased on leidnud, et mida rohkem tarbid alkoholi, seda suurem on ka risk vähki haigestuda, kuid mitte nendel, kes aktiivselt liiguvad.

2. Üks annus alkoholi põleb kaks tundi

Enamus alkoholi põleb maksas, kuid umbes 5 protsenti eemaldub meie kehast higi, uriini ja hingeõhuga. Alkoholi põlemist ei saa higistamisega kiirendada.

3. Pohmellis olles ei tasu trenni teha

Kui põed pohmelli, on su kesknärvisüsteem juba niigi ärritunud. Keha kannatab vedelikupuuduse all, sest alkohol suurendab WC-s käimise soovi. Vere glükoosisisaldus on väike ning vererõhk ja südametegevus kõrgemad. Võid kaotada ka teadvuse. Alkoholi tulemusena väsivad lihased kiiremini.

4. Pärast alkoholi joomist taastub keha 1-2 päeva

Seega tasub ettevaatlik olla. Ainus soovituslik liikumisviis pohmelliga on kerge kõndimine.

5. Alkoholi mõju all olles trenni tegemine on ohtlik

Kaks annust alkoholi vähendavad märkimisväärselt koordinatsioonivõimet, tasakaalu, reageerimise kiirust ja liikuvust. Vigastuste ja õnnetuste risk on oluliselt suurenenud.

6. Alkohol ei ole sobilik jook pärast trenni

Alkohol ei ole pärast treeningut sobilik jook. Näiteks ei sisalda see proteiini. Pärast alkoholi joomist kulub treeningust taastumiseks palju rohkem aega. Lisaks halvendab see unekvaliteeti. 

7. Alkohol suurendab kehakaalu

Paljud alkohoolsed joogid sisaldavad ohtralt kaloreid. Ülekaal ei tee aga kellelegi head. Alkohol suurendab ka söögiisu ning pohmell rasvase- ja magusaisu. 

 

allikas: healthline.com