7 HÄIRIVAT VIGA, mida spordiklubis tihti tehakse

7 HÄIRIVAT VIGA, mida spordiklubis tihti tehakse

Trenni minnes ei mõtle me sageli sellele, kas ja kuidas me oma tegevusega teisi häirida võiksime ja tegelikult on olemas teatud kirjutamata reeglid, millest kõik kinni pidada võiksid. Selleks, et nii sinul kui ka teistel oleks mugavam ja meeldivam trenni teha, jäta meelde seitse lihtsat tõde ja järgi neid alati!

Trenni minnes ei mõtle me sageli sellele, kas ja kuidas me oma tegevusega teisi häirida võiksime ja tegelikult on olemas teatud kirjutamata reeglid, millest kõik kinni võiksid pidada. Selleks et nii sinul kui ka teistel oleks mugavam ja meeldivam trenni teha, jäta meelde seitse lihtsat tõde ja järgi neid alati!

7 asja, mida spordisaalis teha ei tohi:

1. Arvesta teistega ja ära hõiva kogu venitusala!

Spordiklubis on palju inimesi ja kõik soovivad end venitada ja treeningmatil harjutusi teha, seega palun ära aseta oma matti nii, et sa hõivad korraga mitme inimese ruumi. Ole viisakas ka teiste suhtes.

2. Peale jooksulindi või mõne muu treeningmasina kasutamist tee see puhtaks!

Desinfitseeri masin, mida sa kasutanud oled. Selleks on vastavad vahendid igas spordiklubis olemas.

3. Ära tule spordisaali plätudes!

Kui raske kang varvastele kukub, teed endale haiget ja asi võib lõppeda isegi luumurruga. Kanna treeningjalatseid!

4. Ära laula kõva häälega kaasa muusikale, mis sinu kõrvaklappidest tuleb! 

Paljud armastavad trenni tehes oma lemmikmuusikat kuulata ja see on igati teretulnud, ent palun ära laula kõva häälega kaasa. Isegi kui sul on väga hea lauluhääl, siis tegelikult see lihtsalt häirib teisi ja nad ei saa oma harjutustele keskenduda.

5. Kasuta trennis alati treeningrätikut! 

Nii jõusaali kui rühmatrenni minnes võta kaasa treeningrätik, millega higi pühkida ja enda alla laotada, kui teed harjutusi matil või jõusaalipingil. Piisab väikesest rätikust!

6. Puhasta treeningvahendid pärast kasutamist! 

Nii jõusaalis kui rühmatrennis puhasta kasutatud vahendid (hantlid, kettad, kangid) alati pärast treenimist ja pane need oma õigele kohale tagasi! Siis on järgmisel treenijal mugavam samu spordivahendeid uuesti kasutada. 

7. Austa sisekorrareegleid ka duširuumides ja saunades! 

Raseerimine ja juuste värvimine, saunas keha koorimine – need protseduurid on spordiklubides keelatud hügieenilistel kaalutlustel. 

 

Kui sa pole veel trenni jõudnud, kuid tunned, et sinu figuur võiks olla treenitud, siis MyFitnessi spordiklubid ootavad sind suurima heameelega!

Vaata lisainfot siin