7 KURITEGU, mida suhkur sinu kehaga korda saadab

Valge suhkru tarbimist tasuks oma tervise huvides piirata ning ideaalis võiks suhkru asemel eelistada hoopis puuvilju nii värskel kui ka kuivatatud kujul, naturaalset mett ja palmisuhkrut. Suhkru tarbimine tekitab paraku sõltuvust ning sellest sõltuvusest lahti saamine pole sugugi lihtne.


Valge suhkru tarbimist tasuks oma tervise huvides piirata ning ideaalis võiks suhkru asemel eelistada hoopis puuvilju nii värskel kui ka kuivatatud kujul, naturaalset mett ja palmisuhkrut. Suhkru tarbimine tekitab paraku sõltuvust ning sellest sõltuvusest lahtisaamine pole sugugi lihtne.

Allpool on välja toodud seitse kuritegu, mida suhkur sinu kehaga korda saadab:

1. Tühjad kalorid

Suhkur ei anna organismile mitte ühtegi väärtuslikku toitainet ning ei täida ka kõhtu, kuid kaloreid on selles palju. Need kalorid talletab organism rasvana sinu puusadele.

2. Vererõhk

Liigne suhkru tarbimine kõrgendab vererõhku ja suurendab ühtlasi ka südameinfarkti riski.

3. Diabeet

Uuringud kinnitavad, et liigne suhkru tarbimine suurendab diabeediriski.

4. Rasvumine

Liigne suhkru tarbimine võib kaasa tuua ülekaalu ja ühtlasi ka kõrge rasvaprotsendi.

5. Süda

Peamiseks surma põhjuseks II tüübi diabeedi põdejate seas peetakse südamehaigusi ja see kõik saab taas alguse liigses koguses suhkru tarbimisest.

6. Sõltuvus

Mida rohkem suhkrurohkeid asju sa sööd, seda rohkem sinu aju seda nõudma hakkab – tegu on mõnes mõttes nagu narkootikumiga. 

7. Enesetunne

Väike kogus magusat annab kohe energiat, ent suuremas koguses magusa söömine teeb uimaseks ja toob kaasa keskendumishäired.

Allikas: health