Reklaam sulgub sekundi pärast

ANTIPERSPIRANT VÕI DEODORANT – kumb on sinu nahale parem?

Nii antiperspirant kui ka deodorant aitavad higistamise vastu, ent tegelikult on tegu kahe väga erineva tootega ning ka nende mõjutoime inimese nahale on erinev. Kumb on tervislikust aspektist vaadates nahale parem ja millist toodet tegelikult kasutada tasub, sellest juba allpool lähemalt!

Nii antiperspirant kui ka deodorant aitavad higistamise vastu, ent tegelikult on tegu kahe väga erineva tootega ning ka nende mõju inimese nahale on erinev. Kumb on tervislikust aspektist vaadates nahale parem ja millist toodet tegelikult kasutada tasub, sellest juba allpool lähemalt!

Antiperspirant ei ole nahasõbralik ning seda võiks kasutada nii harva kui võimalik! Miks? Sest see sulgeb nahapoorid ega lase nahal enam higistada. Antiperspirandid vähendavad nahapinnale erituva higi kogust ja see kõlab muidugi hästi, kuid nahale see kasulik pole. Mida vähem sa antiperspiranti kasutad, seda tänulikum sinu nahk on.

Kuid mida siis deodorandid teevad? Need ei sulge nahapoore, vaid pigem neutraliseerivad higile iseloomuliku lõhna. Higistamist ja sellega kaasnevaid plekke deodorant ära ei hoia ja seega võivad kaenlaalused siiski märjaks minna. Et enamik deodorante sisaldab alumiiniumi, siis võivad need kerget nahaärritust tekitada ja seega pole ka tavaline deodorant just kõige nahasõbralikum.

Mida siis kasutada tuleks? Ideaalis võiks kasutada looduslikke tooteid, mis ei sisalda alumiiniumi, parabeene, alkoholi ega ka värv- ja lõhnaaineid. Need tooted ei tekita ärritust.

Siinkohal on oluline ära märkida ka fakt, et tegelikult higi ei haise. Ebameeldiv higihais tekib mitme tunni vältel ja seda alles siis, kui see riietega kokku puutub. Kui higihais tekib kiirelt, siis on see märk tervisehäirest ja sellest tasuks oma arstiga rääkida!

Allikas: wellandgood.com