Reklaam sulgub sekundi pärast

ARSTIDE 5 SALANIPPI: kuidas olla terve ja õnnelik

Me kõik vajame vahel arsti või psühholoogi abi, sest neil on erialased teadmised, mida meil endil ei ole. Ent milliste tõekspidamiste järgi nad ise elavad ja mida me neilt õppida võiksime? 

Allpool on välja toodud erinevate arstide soovitused, kuidas elada nii, et tervis oleks korras ja enesetunne hea!


Me kõik vajame vahel arsti või psühholoogi abi, sest neil on erialased teadmised, mida meil endil ei ole. Ent milliste tõekspidamiste järgi nad ise elavad ja mida me neilt õppida võiksime? 

Allpool on välja toodud erinevate arstide soovitused, kuidas elada nii, et tervis oleks korras ja enesetunne hea!

1. Söö hommikusööki

Hommikusöök on päeva kõige olulisem toidukord, mis võiks moodustada ligi 25-30% meie päevasest toidukogusest ning kindlasti peaks hommikusöök sisaldama kõiki toitaineid: valke, süsivesikuid, häid rasvu ja kiudaineid. Just hommikul vajab organism korralikku energialaengut, et sul oleks piisavalt jõudu ja jaksu päevale vastu minna. 

Hommikusöögi vahelejätmine võib põhjustada ülekaalu, sest kui sa hommikul ei söö, läheb kõht päeva peale väga tühjaks ja me ei oska enam teha tervislikke valikuid ning haarame selle järele, mis kätte juhtub. Kui kõht on väga tühi, tahab organism kiiret energiat ja siis süüakse maiustusi, mis tegelikult üldse kasulikud ei ole.

2. Õpi rahulikult hingama

Stress ja pinged on tänapäeva kiire elutempo juures tavalised nähtused, mis organismile aga kurnavalt mõjuvad. Alusta päeva hingamisharjutustega - piisab vaid mõnest minutist ja sa võid seda ka voodis teha. Võta sisse mugav asend ja keskendu oma hingamisele - hinga rahulikult sisse ja välja. Ka päeva jooksul tasub neid harjutusi teha, kui tunned, et hakkad ärevaks ja närviliseks muutuma. Jäta hetkel käsil olevad toimingud pooleli ja hinga rahulikult sisse ja välja, kuni tunned, et oled maha rahunenud. 

Mitte kunagi ei tohiks olulisi otsuseid vastu võtta siis, kui sa oled närviline! 

3. Kasuta erinevaid vürtse

Ingver, salvei, kaneel, piparmünt, safran, kurkum, rosmariin, sinepiseemned, köömen ja pune sisaldavad antioksüdante, mis kaitsevad südant ja aitavad ennetada erinevaid südamehaigusi, teatud liiki vähkkasvajaid ja põletikke. Vürtsid mõjuvad ka loodusliku diureetikumina ehk siis, kui sul on vedelikupeetus, tasub oma toidule rohkem vürtse lisada.

Soola ja suhkru tarbimist tuleb aga piirata! Mida vähem, seda parem!

4. Naerata südamest

Positiivne ellusuhtumine on väga oluline ja tegelikult ongi meie elus paljud asjad kinni mõttelaadis. Inimesed, kes näevad kõiges alati midagi halba, ei saagi õnnelikud olla. Sinu õnn on kinni sinus endas ja see, milline on sinu elu, sõltub samuti sinust. Naeratamine mõjub positiivselt ja see leevendab stressi! Naeratamine tähendab elujaatavat suhtumist ja see on hea algus! Naerata kohe.

5. Maga korralikult

Kvaliteetne uni on väga tähtis ja igal öösel peaks magama 7-8 tundi. Siinkohal on ka mõned erandid - mõned inimesed vajavad vähem ja mõned rohkem und, ent kõige olulisem on see, et kui sa hommikul ärkad, siis sa tunned, et oled puhanud. Uuele päevale ei tohiks vastu minna ilma, et sa oleksid korralikult puhata saanud. Magamise ajal puhkab kogu keha ja seda on vaja, et ta saaks normaalselt funktsioneerida. Magamatusest võivad tekkida mitmed haigused, sest see muudab sinu immuunsussüsteemi nõrgaks ja organismi haigustele vastuvõtlikumaks.

Allikas: health.com