DIEEDID, MIS TÕESTI TOIMIVAD! Kolm Buduaari naist jagavad oma läbiproovitud dieeti

DIEEDID, MIS TÕESTI TOIMIVAD! Kolm Buduaari naist jagavad oma läbiproovitud dieeti

Erinevaid organismi puhastamise ja paastumise viise ringleb dieedimaailmas tuhandeid, kuid kuidas leida just enda jaoks see õige. Eks ikka katsetamise abil! Kolm Buduaari naist jagavad oma läbiproovitud dieeti, mis just nende puhul on toiminud. 

 

Kai Teras, Buduaari finantsjuht

Mis eesmärgil dieeti pidama hakkasid? 

Minu sooviks oli kehakaal normi saada.

Miks just selle dieedi valisid? 

See tundus kõige lihtsam olevat.

Kui kaua dieeti pidasid? 

40 päeva.

Milles see seisnes?

Põhimõte oli tarbida 500 kcal päevas ja valitud toitude nimekirjast. Väga suur kasu oli Tervise Arengu Instituudi toitumisprogrammist, mis muutis kalorite arvestuse väga lihtsaks ja stressivabaks. Kriitilist perioodi ei olnud, kuigi hoiatati, et teisel nädal pidavat see tulema. Tekkis hasart, sest kaal langes kenasti. Neljandal nädalal oli seisak, aga õnneks ei andnud ma alla ja 40 päevaga oli soovitud tulemus käes.

Tulemus viiepallisüseemis.

Igaühele see ilmselt ei sobi, sest iseenda ja oma soovide üle peab ikka väga tugev kontroll olema, aga minule sobis. Kokku kaotasin 12 kg. 

Katrin Rasmann, Buduaari ilutoimetaja

Mis eesmärgil dieeti pidama hakkasid? 

Pärast teise lapse sündi tundus mulle pikemat aega, et keha protsessid justkui seisaks ja enesetunne andis mitmeti soovida. Muidugi puudus võimalus rakendada sarnast trennikoormust, nagu oli enne lapsi, ja kolm järjestikust aastat kahe lapsega, kes olid esimestel eluaastatel kuus kuni kaheksa korda öö jooksul üleval, tõi kaasa unehäired, mis ei tahtnud taanduda isegi siis, kui lõpuks tuli kauaoodatud võimalus magada. Unetusega kaasnes üleüldine kurnatus ja lisaks oli seedesüsteem nagu ära vahetatud – varasem kiire ainevahetus oli muutunud ning see väljendus kaalutõusus. Kui arvutuste järgi oli kaal ideaalne, siis enesetunne ja keha rääkisid midagi muud. Ka alaseljavalu oli igapäevane kaaslane, kuna lastega seotud tõstmine-hoidmine tõi aastaid tagasi saadud seljatrauma kui nõrga koha jälle esile. Üks kummaline sümptom kaasnes veel – sage külmatunne, eriti kätes ja jalalabades. Olgugi et soov talvel jaheduse eest villaste sokkide ning suure kampsuni sisse pugeda on mind saatnud terve elu, siis see külmatunne oli midagi muud ja teravamalt häiriv. 

Miks just selle dieedi valisid?

Sain sõbrannalt soovituse proovida Hiina meditsiini lähenemist. Kuna varasem kokkupuude puudus, suhtusin sellesse üsna skeptiliselt, kuid otsustasin siiski proovida. Seda enam, et juhtnööride järgi sai kõike teha kodus. 

Kui kaua dieeti pidasid?

Esialgne järjepidev programm kestis pool aastat. Pärast seda oli soovitav võtta teatud rutiinid sealt edaspidiseks kaasa.

Milles see seisnes? 

Kehakaalu alandamise ja organismi puhastamise seisukohast määrati mulle dieet, mis lähtus põhimõttest, et võid süüa kõike, mida saad keeta ja küpsetada. Praadimist soovitati võimalusel vältida ning ka toorsalatid, piimatooted ja nisujahu tuli mul unustada. Kui soolase toiduga ei olnudki nii keeruline, siis magusaga küll. Mäletan, et leiutasin endale lemmikmagustoidud nagu ahjus küpsetatud banaan, õun või pirn ohtra šokolaadi, kaneeli- ja suhkrusegu või karamelliga. Kummalisel kombel võtsingi mitu kilo alla, kuigi magustoitu sõin kolm korda rohkem kui varem. Dieediga kaasnes ka nõelravi ja spetsiaalse taimesegu joomine. Uskumatul kombel said lisaks kaalutõusule leevendust ka kõik teised mured.

Kui suur dieeditaja sa üldse oled?

Ei ole üldse. Armastan toitu selleks liiga palju, kuid sellest kogemusest võtsin päris palju kaasa. Igapäevase kahe topsiku jogurti või kolme kohukese söömise jätsin minevikku ja ka nisu tarbimist piiran siiani. Püüan igapäevaselt lubada endale tervislikke ja just minule sobivaid valikuid ning vahel luban endale ka mõne nõrkusehetke naudingu. Usun, et hambad ristis keelamine lõppeb niikuinii suure krahhiga. Vähemalt minu puhul küll!

Hinda tulemust viiepallisüsteemis.

Hindan kogemust viiepallisüsteemis maksimumile, kuna see tervikuna muutis minu toitumisharjumusi küll vähemalt poole võrra. Tänaseks on sellest möödunud kümme aastat, kuid tookord oli efekt igas mõttes nii hea, et lubasin endale, et läbin taolise kuuri igal aastal mõne kuu vältel.

Krista Maldur, Buduaari reklaamijuht

Mis eesmärgil dieeti pidama hakkasid?

Paari-kolmepäevaseid veepäevi olin ka varem organismi puhastamise eesmärgil teinud, aga seekord sai tõukeks hoopis 8 kg kehakaalutõus, mis oli tingitud puugihammustusest saadud haiguse hormoonravist. 

Miks just selle dieedi valisid?

Otsustasin ette võtta midagi põhjalikku ja kuna tean, et söögist täielikult loobumine ei ole minu jaoks raske, siis oli eesmärk asendada kogu tahke toit 14 päevaks Neera joogiga. Tegemist oli loodusliku palmisiirupiga, mis varustas mind dieedi ajal kõigi organismi normaalseks funktsioneerimiseks vajalike toitainetega. Lisasin joogile ka sidrunimahla ja purustatud Cayenne’i pipart, et kiirendada rasvade lõhustumist. Neera jook aitab kudedes ja rakkudes taastada biokeemilist ja mineraalset tasakaalu ning kiirendada raku regeneratsiooni.

Kui suur dieeditaja sa üldse oled?

Hea toidu valmistamine ja selle nautimine on üks minu hobidest ning ma luban endale nii head seapekki kui ka purgitäit kondenspiima, kui mu keha selle järele vajadust tunneb. Jälgin oma keha soove, mitte kaloraaži.

Kui kaua dieeti pidasid?

Eesmärgiks oli 14 päeva ilma tahke toiduta, kuid lubasin endale, et pean end tubliks ka seitsme päeva puhul. Sain aga tulemuseks lausa 20 päeva, sest mingil hetkel ei isutanud mind enam üksi toit ja tabasin end mõttelt, et milleks üldse süüa ja oma organismi seedimisvaevustega kurnata. Rasked hetked olid 3. ja 4. päeval, kui mulle tehti märkusi, et olen kuidagi närviline ja ka peavalu osaliselt segas. Viiendaks päevaks olid kõik vaevused kadunud ja nädala möödudes sain juba komplimente, et nii mu silmad kui ka näonahk olid kuidagi eriliselt särama löönud. Ebameeldivam pool selle dieedi puhul oli soolte puhastamiseks ette nähtud meresoolavee joomine, kuid tundes, kuidas organism tõesti puhastus, andis see positiivse vastukaalu.

Tulemus viiepallisüsteemis.

Tubli viis. Kaheksast üleliigsest kilost kaotasin dieediga 6 kg, millest 1 kg tuli pärast paastu tagasi. Järgneva kuu jooksul langes mu kehakaal vaikselt edasi ja kokku kaotasin 9 kg.

Artikkel ilmus Buduaari ajakirja jaanuar-veebruar 2018 numbris.