EKSPERIMENT TÕESTAS, kui kahjulik Wi-Fi tegelikult on

7 kommentaari
EKSPERIMENT TÕESTAS, kui kahjulik Wi-Fi tegelikult on

Kuigi mitmetest uuringutest on selgunud, et elektromagnetväli mõjub meie tervisele kahjulikult, on läbi Wi-Fi võrgu interneti ühenduse loomine muutunud tänapäeval igapäevaseks.

Eelnevatest uuringutest on selgunud, et kokkupuude elektromagnetväljaga põhjustab peavalu, vähendab spermatosoidide arvu ja suurendab  oksüdatiivset stressi. Ning nüüd on viis naissoost Taani üliõpilast viinud läbi katse Wi-Fi kahjulikkusest ka taimedele.

Eksperiment sai alguse, kui õpilased avastasid, et kui nad eelmisel õhtul magasid telefoni läheduses, tekkisid neil koolis keskendumisraskused. Seepeale otsustasid nad katsetada elektromagnetvälja mõju taimede peal.

Nad istutasid kuus kasti salatkressi tuppa, millel puudus kiirgus ja kuus kasti tuppa Wi-Fi ruuteri vahetusse lähedusse. Õpilased arvutasid eelnevalt välja, et kahest Wi-Fi ruuterist kiirgub sama palju kiirgust nagu mobiiltelefonist.

12 päeva jooksul nad jälgisid, mõõtsid, kaalusid ja pildistasid salatkresse.

Nad avastasid, et salatkressid, mis olid istutatud ruuterite lähedusse, olid eksperimendi lõppedes kas täielikult surnud või polnud pea üldse kasvanud. Samas kui taimed, mis olid istutatud ilma ruuterita tuppa, õitsesid.

Rootsis asuva Karolinska instituudi neuroteaduse professor on teatanud, et kavatseb õpilastega ühendust võtta ja loodab, et nad on nõus eksperimenti kontrollitus keskkonnas uuesti proovima.

allikas: foreverconscious