ELU SEADUS: SAAD SEDA, mida ei soovi! Kuidas seda muuta?

ELU SEADUS: SAAD SEDA, mida ei soovi! Kuidas seda muuta?

Kõik inimesed puutuvad aeg-ajalt kokku negatiivse informatsiooniga või ebameeldivate sündmustega. Kuidas me sellisel juhul käitume? Kõige sagedamini soovime lihtsalt selle info kõrvust mööda lasta ning sellega mitte tegeleda. Kui teatud sündmused hirmutavad või ärritavad meid, siis osutame neile rohkem tähelepanu. Kui aga inimene vihastab, kardab või muretseb, kiirgab ta destruktiivset energiat. Seega, mida suurem on emotsioon, seda suurem võib olla vastukaja ning mida suurem on soov midagi vältida, seda suurem on tõenäosus seda saada.

Võidelda aktiivselt sellega, mida sa ei taha, tähendab rakendada kogu oma energiat selleks, et see juhtuks. Arvatavasti oled sa juba tähele pannud, et kui sa kiirustad kusagile, siis jäävad kõik sulle justkui meelega ette. Sa satud ummikutesse, unustad midagi koju ja kõik töötab sel hetkel sinu vastu. See, mida sa aktiivselt ei taha ning mida sa üritad vältida, jälitab sind kõikjal. Sellest räägib ka reaalsuse juhtimise teooria ehk transurfing. Just sinu käitumismuster peegeldab täielikult sinu elu. Kõikidel mõtetel ja tegudel on tagajärg ning seepärast on tähtis pöörata tähelepanu sellele, millist energiat sa enda ümber lood.

Mustrid, mis ei lase edasi liikuda

Tihtipeale teavad inimesed väga täpselt, mida nad ei taha ning mis neile ei meeldi, palju vähem keskendutakse sellele, mis neile meeldib. Näiteks uut tööd otsides mõtleb inimene sageli sellele, millist tööd ta teha ei soovi, milliseid olukordi ta seekord väldiks ja mis eelmise töökoha juures ei meeldinud. Isegi sellised väikesed asjad võivad sind vana mustri juurde tagasi viia. Sama lugu on ka suhetega – teatakse väga täpselt, mis partneri juures häirib, kuid harvem ollakse tänulikud kaaslase heade külgede eest. Neid mustreid oled kindlasti ka enda ümber kohanud ning märkad neid teiste näitel paremini kui enda elus. Vaadates enda mineviku sündmuste käiku, võid ära tunda olukordi, millal oled end samuti negatiivsusele häälestanud ja seetõttu justkui vales suunas liikunud.

Mida siis teha? Transurfing’u põhimõtted soovitavad sul keskenduda sellele, mida sa soovid saavutada. Muutes isegi väikeseid harjumusi, muutub ka sinu elu märgatavalt. Eestis on väga  igapäevane nähtus ilma üle nurisemine. Kui inimene ärritub selle pärast, et homme sajab vihma, unustab ta isegi tänast päikeselist päeva nautida. Kaota kasvõi selline väike harjumus ja sa näed, kuidas sinu suhtumine asjadesse muutub. See pole midagi muud kui harjumus. Kui harjutad uuele mõtteviisile häälestumist, siis suudad juba ühe kuu pärast sama olukorda palju positiivsema pilguga vaadata. Imed hakkavad juhtuma siis, kui võtad käsile sügavale juurdunud käitumismustrite muutmise.

Et saada seda, mida soovid, keskendu järgmisele mõtlemisviisile:

SOOVI

Keskendu sellele, mida sa soovid! Ära mõtle takistustele ja ära määra oma soovile raskusastet. Ära programmeeri oma teekonda ette, mõeldes, et „see tuleb raske” või „selleks kulub mul kaua aega”. Ole oma eesmärkidega võimalikult konkreetne.

USU

Usu tulemusse ilma mingisuguste kahtlusteta. Tulemuseni jõudmine on vaid aja küsimus. Sinu tegevus võib olla õige, kuid seda pidurdavad sügavale juurdunud uskumused. Kui sinu vanad uskumused (näiteks „see pole minu jaoks”, „ma tavaliselt ei tee nii”) ei toeta sinu eesmärki, ei hakka ka midagi juhtuma. Vanad uskumused hoiavad sind vana elu juures kinni, sinu alateadvus ei tunne mineviku vormi ning ei erista reaalsust selgelt ettekujutatavatest olukordadest.

LASE LAHTI

Elul on olemas mitu varianti, kuidas viia sind soovitud olukorrani. Suhtu ootamisse maksimaalse rahulikkusega, kaasates minimaalselt emotsioone. Kõige tähtsam on teada, mida sa tahad – see tähendab soovitut endas tunda, mitte seda alatasa peas korrutada. Sellel etapil on hea jälgida märke, mida elu sulle tooma hakkab.

SAA KÄTTE

Lihtne ja murevaba asjade kulg on täiesti tavapärane nähtus. Inimene ise mõtleb asjad enda jaoks palju keerulisemaks. Seega ära ole üllatunud, et kõik nii lihtsalt sinuni jõuab – see ongi normaalne lõpptulemus, kui oled iseendaga rahu leidnud. Usalda elu ning püstita endale kindlad eesmärgid. Kahtlused ei saa olla materialiseeritud. Ära mõtle „ma arvan” või „ma usun” vormis. Sa pead väga kindlalt teadma, mida soovid – ainult nii liigud sa päriselt oma eesmärgi suunas.

 

Ilmunud ajakirjas Buduaar

Buduaarile Zoja Lihatcheva