ERILINE AROOM, MILLE NUUSUTAMINE muudab sinu söömisharjumusi

10 kommentaari
ERILINE AROOM, MILLE NUUSUTAMINE muudab sinu söömisharjumusi

Prantsusmaal, Bourgogne ülikoolis tehti hiljuti põnev avastus, mis on seotud tervisliku toitumisega ning inimeste söömiseelistustega üleüldiselt. Nimelt avastati lõhn, mis mõjub ajule nii, et peale selle nuusutamist tekib lausa vajadus tervislikumaid sööke valida!

Prantsusmaal, Bourgogne’i ülikoolis tehti hiljuti põnev avastus, mis on seotud tervisliku toitumisega ning inimeste söömiseelistustega üleüldiselt. Nimelt avastati lõhn, mis mõjub ajule nii, et peale selle nuusutamist tekib lausa vajadus tervislikumaid sööke valida!

Uuringus osales üle saja inimese ning pooltele neist anti enne menüü vaatamist pirni lõhna tunda – seda tehti nii, et katsealused ise ei teadnud. Seejärel valisid kõik endale menüüst eelroa, põhiroa ja magustoidu. Kõik need, kes olid vahetult enne menüü kättesaamist pirni lõhna tunda saanud, valisid tervislikumad toidud kui need, kes pirni lõhna tunda ei saanud. 

Kui antud uuringus katsetati pirni mõju, siis tegelikult peaks sama efekt olema ka teistel puuviljadel – mõnus ja mahlane lõhn mõjub ajule ergutavalt, annab energiat ja tekitab vajaduse süüa toitu, mis on samuti pigem mahlane ja värske. Seega pole ka ime, et need inimesed friikartuleid ja rasvast liha ei soovinud. 

Tahad teha tervislikumaid valikuid – osta koju puuvilju ja võta üks igal hommikul ka tööle kaasa. Enne lõunaleminekut nuusuta seda (miks mitte ka ära süüa) ning seejärel tee valikud, mida sa lõunaks süüa soovid.

Allikas: Youbeauty.com