Reklaam sulgub sekundi pärast

ETTEVAATUST! MOLLUSKID LEVIVAD nii seksi kui ühise käterätiku kaudu

Molluskid on ebameeldiv nahahaigus, mille suurem epideemia oli Eestis 2012 aastal. Kuid ega see haigus kuskile kadunud ei ole ja hingitseb Eestis tänaseni. Hiljuti kirjutas meile üks ema, kes soovis oma kogemust jagada ning kelle ujumistrennis käiv laps oli viiruse suure tõenäosusega ujulast üles korjanud. 

Molluskid on ebameeldiv nahahaigus, mille suurem epideemia oli Eestis 2012 aastal. Kuid ega see haigus kuskile kadunud ei ole ja hingitseb Eestis tänaseni. Hiljuti kirjutas meile üks ema, kes soovis oma kogemust jagada ning kelle ujumistrennis käiv laps oli viiruse suure tõenäosusega ujulast üles korjanud. 

"Minu last vaevasid molluskid peaaegu pool aastat. Kõigepealt tuli kümmekond täpikest kaenlaalusesse piirkonda ning seejärel tekkis neid ka juuksepiirile. Kihelus oli üks probleemidest, aga kõige suurem probleem oli psühholoogiline, mida laps tundma pidi, sest teised hakkasid teda vältima kui võimalikku nakatajat. Käisime arstide juures ja proovisime kõikvõimalikke lahendusi, aga miski ei toonud märgatavat muutust. Lõpus kasutamise internetist leitud lihtsat viisi, mis tõesti toimis. Vaja läks pimskivi ja antibakteriaalset seepi. Hõõrusin dushi all pimskiviga lapsel villid lahti ja puhastasin seejärel mitu korda antibakteriaalse seebiveega. Oluline on lasta seest välja see vedelik, mis viirust sisaldab. Eks natuke tuleb ka verd, sellega peab arvestama, aga kui kõik villid on lahti tehtud, siis tuleb need korralikult ära puhastada ning põletiku tekkimise vältimiseks iga päev puhastada. Mina määrisin saialilletinktuuriga, mida ka beebi nabade puhastamise kasutatakse. Nädalaga olid villid läinud, aga ma tahan lisada, et sedaviisi tehes peab olema tagatud väga hea naha hügieen. Kui seda tagada ei suuda, siis võib sellega kaasneda palju hullem seis," jagab ema oma ekstreemset ravinippi.

Lisaks sellele soovitavad haigusega kokku puutunud inimesed teisi pisut lihtsamaid ja loodussõbralikke ravimeetodeid. Üks efektiivsemaid viise on väidetavalt värskelt pressitud küüslaugumahla ja õunaäädika segu, mida peaks iga päev punnikestele määrima ning mis paari päevaga mahlased värsked punnid kokku kuivatab. Väidetavalt pidi see kohati päris valus olema, sest küüslauk ja õunaäädikas on mõlemad väga tugeva toimega. Looduslikest ravivahenditest, mis pole nii ekstreemsed ja toovad tulemuse pisut pikema perioodiga, tasub proovida molluskitest vabanemiseks naturaalse õunaäädikaga, vereurmarohu mahla või manuka meega tupsutamist iga päev, kuni sõlmekesed on kokku kuivanud.

Molluskid esinevad nii lastel kui täiskasvanutel ning võivad levida seksuaalkontakti kaudu kui ka kõige lihtsamal viisil, kasutades kellegi teise käterätikut. Samuti võib nendesse nakatuda avalikes ujulates või saunades. 

Molluskid on reeglina nahavärvi sõlmekesed, mis aeglaselt suurenevad. Need võivad esineda nii üksikult kui grupina ja paikneda nii näol, kaelal, kehal, kätel, jalgadel, kaenlaaukudes või suguelundite ümbruses. Tihti tekitavad molluskid ebamugavat sügelustunnet. Kõige ebamugavam on siiski asjaolu, et ka teised inimesed märkavad neid ja võivad haiguse endale saada. Haiguse saamise kohta on tihti raske tuvastada, sest peiteaeg võib olla isegi kuni pool aastat. Kõige tähtam nii nakatumise ärahoidmises kui ravis on väga hea hügieen ja tugev immuunsüseteem.  Tugeva immuunsüsteemiga inimestele ei jää õnneks viirus nii kergesti külge, aga nõrgema immuunsüsteemiga ja eriti lastel esineb molluskeid tihedamini, sest nende naha kaitsebarjäär on nõrgem. 

Molluskite puhul arstid tihti ravi ei määragi ja ütlevad, et see läheb ise üle. Kahjuks aga võib punnidiest vabanemine võtta isegi aastaid. Kui aga viirus on levinud lastele, siis võib villikeste katki sügamine tekitada infektsiooni ja neid tuleb pidevalt puhastada. 

 

Buduaar.ee