GLUTEENIVABA TOIDU söömine toob kaasa inetu kõhurasva!

6 kommentaari
GLUTEENIVABA TOIDU söömine toob kaasa inetu kõhurasva!

Üsnagi paljud inimesed kannatavad erinevate toiduallergiate või – talumatuste all ning sellest tulenevalt eemaldatakse menüüst ka vastavad toiduained. Paraku võivad aga aseained olla kordades ebatervislikumad ning teadlaste sõnul kehtib see just eriti gluteenivabade toodele puhul.

Üsnagi paljud inimesed kannatavad erinevate toiduallergiate või – talumatuste all ning sellest tulenevalt eemaldatakse menüüst ka vastavad toiduained. Paraku võivad aga aseained olla kordades ebatervislikumad ning teadlaste sõnul kehtib see eriti just gluteenivabade toodele puhul.

Nimelt on teadlased teinud kindlaks, et gluteenivaba dieet võib suure tõenäosusega viia rasvumiseni ning põhjus on lihtne – gluteenivabad tooted sisaldavad kordades rohkem rasva ja siinkohal pole tegu tervisliku rasvaga, vaid sellega, mis ennast kõhupiirkonda ja puusadele laiali laotab.

Lisaks ei saa mainimata jätta fakti, et gluteen on tegelikult organismile kasulik, ent loomulikult, kui tõepoolest on diagnoositud gluteenitalumatus, siis ei saa seda endale lubada.

Kui aga gluteenitalumatust ei ole ning soovitakse lihtsalt teha tervislikumaid valikuid, siis kindlasti tuleks eelistada tooteid, mis sisaldavad gluteeni.

Allikas: The Guardian

Sarnased artiklid