HÄIRIV NAHAPROBLEEM, mis kimbutab paljusid naisi

HÄIRIV NAHAPROBLEEM, mis kimbutab paljusid naisi

Kui sa vaatad oma selga ja käsivarsi ning märkad, et sinna tekivad aegajalt ebameeldivad täpikesed, mis võivad olla nii punakad kui ka pruunid, siis on suure tõenäosusega tegu keratosis pilaris nimelise seisundiga. Neljal naisel kümnest on see probleem üsnagi sageli!

Kui sa vaatad oma selga ja käsivarsi ning märkad, et sinna tekivad aeg-ajalt ebameeldivad täpikesed, mis võivad olla nii punakad kui ka pruunid, siis on suure tõenäosusega tegu keratosis pilaris nimelise seisundiga. Neljal naisel kümnest on see probleem üsnagi sageli!

Keratosis pilaris on õnneks täiesti ohutu seisund, mis võib olla ka kosmeetiline probleem. Täpikesed, mida sa oma ülakehal näed, on karedad ja kõige tüüpilisematel juhtudel asetsevad need õlavarte välimistel külgedel, kuid mõnikord ka reitel, põskedel ja otsmikul, harvem selja ülaosas. 

Keratosis pilaris on tegelikult geneetilise päritoluga, kuid selle täpset põhjust ei ole veel välja selgitatud. Arvatakse, et tegemist on naha sarvestumise häirega, mille puhul karvanääpsujuha ääristavad rakud moodustavad sarvja korgi, selle asemel et irduda naha pinnalt. See omakorda muudab poorid rohkem märgatavaks. Sageli võib nahapinna all näha ka keerdus karvakest.

Tavaliselt kimbutab keratosis pilaris teismelisi, kuid see võib püsima jääda ka täiskasvanutel. Probleem võib iseenesest aastateks ära kaduda ning siis taas esile kerkida. 

Täpikeste vastu konkreetset ravi ei ole, sest see on geneetiline, kuid kindlasti aitab see, kui kasutada nahasõbralikke tooteid. Väldi keemiat sisaldavaid dušigeele ja kehakreeme ning kanna nahasõbralikke kvaliteetsetest materjalidest riideid. Kõik, mis tekitab nahaärritust, muudab ka täpikesed nähtavamaks.

Kas sina oled oma kehal selliseid täpikesi täheldanud?

Allikas: youbeauty.com, internet