HOIATUS: ŠAMPOONIS TUVASTATI inimarengut pärssiv kemikaal

Juuksehooldusvahendit valides tasub olla ettevaatlik, sest paljud tavapärased šampoonid ja palsamid, mida suuremates poodides müüakse, võivad sisaldada aineid, mis nahale ja organismile halvasti mõjuvad. Põhja-Carolina ülikooli teadlased avastasid hiljuti, et dietanolamiin (DEA) kuulub samuti niiöelda halba nimekirja.

Juuksehooldusvahendit valides tasub olla ettevaatlik, sest paljud tavapärased šampoonid ja palsamid, mida suuremates poodides müüakse, võivad sisaldada aineid, mis nahale ja organismile halvasti mõjuvad. Põhja-Carolina ülikooli teadlased avastasid hiljuti, et dietanolamiin (DEA) kuulub samuti nii-öelda halba nimekirja.

DEA on kemikaal, mida kasutatakse šampooni koostise paksendamiseks, ent inimese ajule võib see väga negatiivset mõju avaldada. Teadlased katsetasid tiinete hiirte peal, määrides nende nahapinnale šampooni, mis seda ainet sisaldab ning tulemusena selgus, et antud aine mõjub pärssivalt loote aju arengule, takistades koliini ehk B4-vitamiini imendumist. Just B4-vitamiini on lootel vaja, et aju areng kulgeks loomulikult, kuid DEA blokeerib selle aine imendumise.

Siinkohal tasub mainida, et koliini ehk B4-vitamiini imendumist pärsivad ka liigne alkohol ja kohv, rohke suhkru tarbimine, mistõttu tuleks lapseootel naistel ka nende ainetega äärmiselt ettevaatlik olla. Peamised koliiniallikad on aga munakollane, kalamari, sardiinid, makrellid, kapsas.

Poodi šampooni ostma minnes vaata kindlasti, et see ei sisaldaks dietanolamiini!

Allikas: livingtraditionally.com