KAALULANGETAJA MARIA: dieet on kõige hullem asi maailmas

KAALULANGETAJA MARIA: dieet on kõige hullem asi maailmas

Enamus naisi on vähemalt korra elus mõnda dieeti pidanud ja vähemalt korra elus on see dieet ka ebaõnnestunud ning kilod on tagasi tulnud. Tihtipeale võetakse peale dieedi lõpetamist isegi rohkem kaalust juurde, kui ülekilosid esialgu oli, sest keha jaoks tähendab dieet piitsutamist! Dieedi pidamine võib lõppeda inetult ja see pole seda väärt!

Enamik naisi on vähemalt korra elus mõnda dieeti pidanud ja vähemalt korra elus on see dieet ka ebaõnnestunud ning kilod on tagasi tulnud. Tihtipeale võetakse peale dieedi lõpetamist isegi rohkem kaalus juurde, kui ülekilosid esialgu oli, sest keha jaoks tähendab dieet piitsutamist! Dieedipidamine võib lõppeda inetult ja see pole seda väärt!

Maria saatis meile oma loo ning ta loodab siiralt, et see aitab ka teistel naistel aru saada, miks tuleks dieedipidamine ära unustada ja oma lastele varasest east tervislikku toitumist õpetada. 

Loe Maria kirja allpool:

Paar aastat tagasi otsustasin, et tahan oma ülekilodest lahti saada nüüd ja kohe. Olin märkamatult kümme kilo juurde võtnud ja enamik sellest oli kogunenud minu puusadele ja kõhupiirkonnale. Olin õnnetu ja mõtlesin, et kui leiaks mõne dieedi, mis lubab kiirelt kaalust alla võtta, siis oleks minu mure murtud. Leidsingi dieedi, mis tähendas seda, et ma pidin süsivesikute tarbimise miinimumini viima ja palju valku sööma. Otsustasin proovida!

Esimesed paar nädalat sain kaalulangetamisega edukalt hakkama ning kuus lisakilo kadusid märkamatult, ent seejärel hakkasid mul käima meeletud näljasööstud magusa ja rasvase järele. Algul suutsin end tagasi hoida ja mõtlesin, et kui olen veel neli kilo maha saanud, siis premeerin ennast. Paraku läks teistmoodi – peale pikka tööpäeva ühel õhtul koju minnes oli kõht meeletult tühi, sest ma ei jõudnud lõuna ajal korralikult süüa ja tegelikult oli mul kanafilee ja kohupiima söömisest kohutav tüdimus. Mis see üks šokolaadikomm ikka teeb, mõtlesin ma endamisi ja läksin kodu lähedal asuvasse poodi. Kodus mul tol hetkel magusat enam ei olnud, sest ma olin ju dieedil ja kõik sai külma närviga ära visatud. Ostsin poest šokolaadi ja siis nägin pirukaid ja kooke ja enne kui arugi sain, oli korv täis toitu, mida ma süüa ei tohtinud. Teadagi sõin ma rohkem kui ühe šokolaaditüki ja dieedipidamine ununes – järgneva nädala jooksul vitsutasin endale kõik need kuus kilo tagasi, olin õnnetu ja lihtsalt sõin ja sõin. 

Olin tagasi nullpunktis ja õnnetum kui varem, sest dieet oli läbi kukkunud. Ma tundsin, et mina olen läbi kukkunud. Ma olin vihane selle inimese peale, kes nii nõmeda dieedi üldse välja mõtles, sest dieet tekitaski minu kehas need näljasööstud. See dieet mõjus minu kehale halvasti!

Paar nädalat hiljem tundsin, et ma siiski tahan midagi ette võtta, et kilodest lahti saada ja ma proovisin muuta oma elustiili. Olen nii palju lugenud artikleid sellest, kuidas peaks liikuma ja sööma ja nüüd otsisin need internetist välja ja lugesin esimest korda mõttega. Varem olin ma neid niisama lugenud ja mõelnud, et küll ma kunagi proovin, aga nüüd ma tõesti otsustasin proovida ja olen südamest tänulik, et ma seda tegin.

Täna, täpsemalt siis kaks ja pool aastat hiljem, olen ma vaid kaks kilo ülekaalus ja ma ei teagi, kas ma tahan nendest kilodest enam lahti saada, sest ma tunnen end oma kehas hästi ja ma näen hea välja, sest hakkasin imekombel isegi trennis käima. Mul ei ole lõtva nahka, minu keha on trimmis ja see on nii ilus vaatepilt ja ma olen uhke iseenda üle. Uhke, et ma sain lõpuks aru, miks dieedid ei toimi ja uhke, et mul on nüüd eeskujulik eluviis! Ma loen nüüd suure rõõmuga tervislikust toitumisest rääkivaid artikleid – varem tekitasid need minus ängistust ja halba enesetunnet, sest need ju vihjasid sellele, et ma elan valesti. 

Ma võiksin jäädagi kirjutama sellest, kui õnnelik ja uhke ma praegu olen, aga see polnud minu kirja eesmärk! 

Armsad lugejad, mida ma tahan teile oma looga öelda, on see, et parim asi, mida te oma keha jaoks teha saate, on muuta oma eluviis tervislikumaks ja unustada dieedid. Kui sa suudad ennast sellega harjutada ja sul tekib rutiin, siis edasi on lihtsam ja kui sa oled sel moel kaalust alla võtnud, ei pea sa muretsema, et need kilod tagasi tulevad. See tunne on nii hea, kui sa oled lõpuks saavutanud selle, millest sa aastaid unistanud oled.

Dieet on kõigem hullem asi maailmas ja see ei toimi – pikas perspektiivis kindlasti mitte. Valida tuleks tervislik eluviis, mis teeb meele rõõmsaks ja keha ilusaks!

Buduaarile Marialt!