Reklaam sulgub sekundi pärast

Karini trennipäevik: esimest korda bodypump trennis

Mina läksin esimest korda elus rühmatrenni 2012. aasta detsembris ja sellest ajast saadik olen lausa sõltuvuses. Esimene kord oli hirmutav, arvasin, et rühmatrennides käivad vaid üles mukitud beibed, ja et mind vaadatakse imelikult. Eriti just seetõttu, et mul puudus igasugune kogemus rühmatrennis käimisega, ka jõusaalis ei osanud ma midagi teha. Nüüdseks olen regulaarselt bodypump trennis käinud pea poolteist aastat.

Mina läksin esimest korda elus rühmatrenni 2012. aasta detsembris ja sellest ajast saadik olen lausa sõltuvuses. Esimene kord oli hirmutav, arvasin, et rühmatrennides käivad vaid üles mukitud beibed, ja et mind vaadatakse imelikult. Eriti just seetõttu, et mul puudus igasugune kogemus rühmatrennis käimisega, ka jõusaalis ei osanud ma midagi teha. Nüüdseks olen regulaarselt bodypump trennis käinud pea poolteist aastat.

Bodypump on jõutreening, kus koormust saavad kõik lihasgrupid alustades jalgadest ning lõpetades biitsepsi ja triitsepsiga. Ühesõnaga lihtne moodus kogu keha treenida, lihaste toonust ja vastupidavust arendada. Rühmatrenn on selles mõttes turvaline, et kõike tehakse treeneri silma all. Bodypump trennis läheb vaja kangi, kettaid, hantleid, stepipinki ja matti - väga palju igasugu vidinaid, mis alguses silme eest lausa kirjuks võtab.

Esimene bodypump trenn oli raske ja ebameeldiv, sest ma tundsin, et ei saa üldse hakkama. Ma ei jaksanud kätekõverdusi teha - isegi ühte kätekõverdust mitte. Kui teised ümberringi panid suuri raskusi kangile, siis mina pidin piirduma imepisikeste raskustega ja isegi siis tundsin end hädiselt. Kuid ma ei andnud alla, see on uskumatu, kui kiirelt meie lihased tegelikult arenevad. Vaja on tahet ja järjepidavust! Esimene bodypump'i trenn oli minu jaoks pigem sisseelamine. Kui olin neli-viis korda kohal käinud, tundsin end juba palju kindlamalt.

Katsun selle trenni sisu siin oma sõnadega lahti seletada. Bodypump'i treening kestab 60 minutit, kokku on 10 erinevat lugu ja iga loo ajal treenitakse ühte kindlat lihasgruppi. Iga kolme kuu tagant tuleb uus treeningkava, vahepeal muudatusi ei tehta. Seega, kui oled paari trenniga rütmile pihta saanud, läheb trennile keskendumine ladusalt.

Kümme lugu ja lihasgrupid, mida treenitakse: 

- Trenn algab soojenduslooga, selleks on vaja kangi ja kettaid ehk siis raskusi, mida kangile panna. Alguses võiks kangi mõlemale otsa panna 1-2 kg. Kõik lihasgrupid tehakse soojaks ja siis algab trenn!

- Teine lugu on kükkide lugu, mida samuti tehakse kangiga! Siin võiks kangile raskust kindlasti lisada - algajal võiks kangi kummaski otsas olla 4-5 kg! Kükkide ajal on tähtis peeglist vaadata, et selg oleks sirge, muidu võid seljalihasele viga teha. Treenerid tavaliselt käivad ringi ja vaatavad ise ka, et kõigil selg õiges positsioonis oleks.

- Kolmanda loo ajal keskendutakse rinnalihastele. Kes teeb põrandal mati peal, kes paneb mati stepipingile - vaba valik. Kangile ei tasu alguses üle 2-3 kg panna, taas kangi mõlemasse otsa siis. Üldiselt naised ei peagi oma rinnalihaseid väga suurte raskustega treenima, sest rinnad muutuvad ajaga väiksemaks muidu. 

- Neljas lugu on seljalugu. Kangile tasub alguses panna 4-5 kg mõlemasse otsa. Ka siin on väga oluline, et selg oleks õiges asendis. Tehakse erinevaid harjutusi treeneri ettenäitamisel.

- Viies lugu keskendub triitsepsile. Harjutusi tehakse kangi või hantlitega, lisaks on veel triitsepsi kätekõverdused, mida alguses kindlasti tuleks põlved maas teha. Ka stepipinki võib siin vaja minna!

- Kuues lugu on biitsepsi lugu. Siin kasutatakse tavaliselt 2-3kiloseid hantleid. Midagi rasket ei ole.

- Seitsmes lugu on raske! Väljaastekükid kangiga 3-4 kg kangi mõlemas otsas on alguses väga hea tulemus! Tööd saavad tuharalihased ja kõik suuremad jalalihaste grupid.

- Kaheksas lugu on õlalugu, mida tehakse hantlite ja kangiga. Lisaks veel kätekõverdused.

- Üheksas ehk eelviimane lugu keskendub kõhulihaste treenimisele. Harjutusi on erinevaid, need muutuvad, kuid midagi rasket siin pole.

- Kümnes ehk viimane lugu on venitamine!

Kui bodypump'i trenni lähed, siis kohale tasub alati minna varem, et jõuaksid kangi, raskused, mati ja stepipingi omale võtta. Vali alguses kindlasti koht võimalikult peegli lähedal, et saaksid oma selga vaadata treeningute ajal!

Mina soovitaksin bodypump'is käia 3 korda nädalas, olenevalt sellest, kuidas lihased taastuvad muidugi! Kui hommikul tunned, et lihased on valusad, jäta trenn vahele! Raskusi tuleks tõsta vastavalt enesetundele - kui tunned, et kergeks läheb, on viimane aeg suuremad raskused võtta, sest trenni eesmärk on areng ja see ei peagi kerge olema. Kui tuled trennist välja higise särgiga, on trennist ka kasu olnud.

Kui teil on küsimusi mõne rühmatrenniga seoses, siis palun kirjutage need kommentaaridesse. Kui oskan, siis vastan ikka!

Karin Karu