KEHV LÕHNATAJU võib viidata tõsisele haigusele

Mõnikord võivad imelikud ja esmapilgul süütud terviserikked viidata tõsistele probleemidele. Kui su lõhnataju on kehvemaks muutunud ning sa ei tunne teatud lõhnasid, siis tasub sellest kindlasti arstiga rääkida.

 

Kui varem tundsid lõhnu, mida nüüd enam ei tunne, siis võib põhjuseks olla varajane Parkinsoni või Alzheimeri tõbi, mis mõlemad on tõsised neurodegeneratiivsed haigused, hoiatab Ameerika kuulus teledoktor Oz. Tähelepanelik tasub olla seda enam, et näiteks Alzheimeri tõbi, mis on kõige levinum dementsuse vorm, ohustab naisi rohkem kui mehi. Parkinsoni tõbi aga kahjustab liigutus- ja kõnevõimet. Need haigused arenevad aeglaselt ja hävitavad ajurakkusid ning tähelepanelik tasub olla eelkõige neil, kelle suguvõsas on seda haigust esinenud. Kui rakud surevad, siis väheneb aju töövõime. Kuigi kesknärvisüsteemihaigusi seostatakse üldjuhul vananemisega, siis aina rohkem täheldatakse ka nn enneaegset vananemist ja sellega kaasnevaid haigusi. 

Lõhnataju kadumine on üks esimesi märke, et ajus on midagi valesti. Seetõttu tuleks kindlasti arsti poole pöörduda, kui täheldad enda juures teatud lõhnade mittetundmist.

Allikas: Doctoroz.com

Buduaar.ee