Reklaam sulgub sekundi pärast

KÕIK EI OLE TERVISLIK, mis tundub tervislik!

Paljud ebatervislikud harjumused on meile kõigile ilmselged - suitsetamine, pidev rasvase kiirtoidu söömine ja näiteks igaõhtune alkoholi tarbimine. Vaatamata sellele, kas me peame end tervislikkude eluviisidega inimeseks, tundub üsna lihtne vahet teha tervislikkudel ja ebatervislikkudel harjumustel. Tuleb aga välja, et reaalsuses pole see nii lihtne - on mitmeid asju, mida pead osaks enda headest harjumustest, kuid tegelikult võivad need su tervisele hoopis halvasti mõjuda.

Paljud ebatervislikud harjumused on kõigile ilmselged - suitsetamine, pidev rasvase kiirtoidu söömine ja näiteks igaõhtune alkoholi tarbimine. Vaatamata sellele, kas me peame end tervislikkude eluviisidega inimeseks, tundub üsna lihtne vahet teha tervislikkudel ja ebatervislikkudel harjumustel. Tuleb aga välja, et reaalsuses pole see nii lihtne - on mitmeid asju, mida pead osaks enda headest harjumustest, kuid tegelikult võivad need su tervisele hoopis halvasti mõjuda.

Siin on nimekiri tervisliku eluviisi poole püüdlevate inimeste tavalistest harjumustest, mis nende teadmata neile hoopis kahjulikud on:

1. Erinevad detox dieedid ja puhastuskuurid

Peale rohkete söögikordadega pühi ja patustamisi arvavad paljud, et näiteks nädalane puhastuskuur on tõhus tee tagasi tervisliku eluviisi juurde. Arvatakse, et see on parim viis kaalust alla võtmiseks ja end tervena tundmiseks, kuid tegelikult võib see kahjustada sinu tervist. Doktor Edzard Ernst ütleb, et detox dieedid on ebavajalikud, sest meie kehad on loodud nii, et ise end erinevatest mürkidest puhastada ning seda protessi kiirendades võid kehast hoopis välja viia palju vajalikke toitaineid.

Selle asemel, et puhastuskuurilt ebareaalseid imesid loota, proovi tervislikku varianti ja lihtsalt toitu tasakaalukalt!

2. Madala rasvasisalduse või rasvavabade toitude söömine

Tihti oletame, et kui pakend ütleb "madala rasvasisaldusega" või "rasvavaba", siis teeme seda tarbides tervisele teene, kuid reaalsuses ei ole see alati nii. Rasv on tervisliku toitumise juures hoopis vajalik - eksperdid soovitavad meil isegi kogu päeva jooksul saadud kalorites 20-35% saada just rasvast.

Rasvainete toidust eemaldamise asemel on parem otsida välja "head rasvad" nagu pähklid, oliivi- ja köögiviljaõlid, avokaadod ja erinevad kalalihad nagu lõhe ja tuunikala.

3. Dieetkoola joomine

Arvatavasti ei joo keegi dieetkoolat seetõttu, et see on kasulikke toitaineid täis - kuid kuna toode väidab, et seal on 0 kalorit, vaadatakse seda tihti kui tervislikku joogivalikut. Tegelikult on sellistel limonaadidel halvad omadused - need on happelised joogid, mis söövitavad su hambaid.

Tervislikumad alternatiivid on näiteks smuutid, roheline tee ja hea puhas vesi.

4. Ületreenimine

Trenn on vajalik osa sinu füüsilisest ja vaimsest tervisest, kuid jah, ületreenimine on reaalne. Treenimine põhjustab väikeseid lihaserebendeid ning kui sa ei anna endale vahel trennist vaba päeva, ei anna sa lihastele aega taastumiseks. Ületreenimine võib viia nii unetuse, nõrgenenud immuunsüsteemi kui ka südamerabanduse tõenäosuse suurenemiseni.

5. Päikese vältimine

Liiga palju päikest võib põhjustada valusaid päikesepõletusi, nahavähki ja kortse, kuid ei tohi unustada, miks meil päikest tegelikult vaja on. D-vitamiin on miski, mida me saame just päikeselt ja mille tõttu peaks iga inimene kasvõi natukenegi aega päikese käes veetma.

Kui sa ei soovi lasta päikesel endale liiga teha, kasuta lihtsalt päikesekreemi ja saad vitamiinid endiselt kätte!

6. Hammaste harjamine iga söögikorra järel

Hambaniidi haaramine või hammaste harjaga puhastamine peale söömist näib tervislikuna, kuid tegelikult võib see kaasa tuua pigem kahju kui kasu - eriti kui oled söönud midagi happelist. Doktor Howard. R. Gamble ütleb, et harjamisega võid happelise toidu osad veelgi sügavamale igemete vahele suruda, mis võib kaasa tuua põletikku.

Siiski ei pea sa ootama väga kaua - tund peale söömist on hammaste harjamine juba turvaline.

Allikas: Bustle.com