KUIDAS RAVIDA POHMELLI? Järgi neid nippe!

KUIDAS RAVIDA POHMELLI? Järgi neid nippe!

Peojärgne hommik. Mehed otsivad külmkapist hapukurgipurki ja naised mõtlevad, milline iluvahend tursunud silmade peitmiseks parim on. Kas pohmelli annab leevendada? Jah. Loe läbi allpool toodud nipid ja tee enda olukord mugavamaks.

Aeg-ajalt klaasike veinikest ei tee tervisele halba, kuid kui kork keeratakse maha juba teisel pudelil, võid olla kindel, et hommikul on platsis ka pohmell. Klassikalise pohmelli juurde kuuluvad peavalu, iiveldus, väsimus ja puperdav süda. Sümptomid tulenevad vee defitsiidist, halvast unest ja organismi suhkrupuudusest. Kas pohmelli annab ravida? USA teadlane dr Jeffrey Wiese pani kokku mõned näpunäited, kuidas pohmellist kiiremini taastuda.

Maga võimalikult kaua

Iga kauem magatud tund hommikul aitab sul pohmelliga paremini toime tulla. 

Tarbi ohtralt vedelikku

Alkohol viib kehast vett välja, nii et pööra tähelepanu sellele, et sa vedelikupuudusesse ei jääks. Mida külmem vesi, seda parem. Alusta vee joomisega juba enne magamaminekut. Iiveldust aitab vältida ingveriga tee. Ka arbuus, tomat, seller ja kurk on head, sest sisaldavad palju vedelikku.

Ära liialda kohviga

Kofeiin viib kehast vedelikku välja ja ka üksainus tass võib su enesetunnet veelgi halvemaks muuta.

Söö vitamiine

Alkohol viib kehast välja B-grupi vitamiine. Tarbi B-vitamiinide poolest rikkaid toitusid. Ka apelsin ja muud tsitruselised on kasulikud.

Mesi

Nii uskumatuna kui see ka ei kõlaks, on mesi üks parimaid pohmelliravimeid. See aitab kiiresti veresuhkru taset taastada.

Leevenda valu

Ära pelga võtta valuvaigistit. Püsi siiski eemal paratsetamoolist, sest kui võtad seda koos alkoholiga, võib see kahjustada maksa.

 

allikas: philstar.com