KUIDAS TEADA, ET SU VAGIINA on masendunud?

KUIDAS TEADA, ET SU VAGIINA on masendunud?

Valu vahekorra ajal võib olla tingitud mitmetest erinevatest põhjustest. Üks levinumaid põhjuseid on vulvodüünia.

Seks peaks olema meeldiv ja mõnus, kuid valu vahekorra ajal vähendab oluliselt romantilist atmosfääri. Valu võib olla tingitud pelgalt nahaärritusest ning sel juhul võib väike paus probleemi lahendada. Kuid valu põhjuseks võib olla ka masendunud vagiina sündroom ehk vulvodüünia.

Vulvodüünia esineb koguni 15 protsendil naistest. Selle sümptomiteks on näiteks valu ja kipitustunne vahekorra ajal ning vagiinat puudutades ja valu võib ka peale seksi edasi kesta. Valu suurus võib erineda vastavalt menstruaaltsüklile ja mõnikord on ebamugavustunne pidev.

Kõlab niimoodi, nagu su alumine korrus kannataks depressiooni all ja seetõttu ei tööta päris korralikult. Tegelik põhjus, miks antud probleemi kutsutakse masendunud vagiinaks, on see, et üheks ravi vormiks on antidepressantide söömine. Ravimeid kasutatakse selleks, et tõsta keha valuläve ning aidata seega hallata valu.

Päris esimese asjana ei tasuks siiski arstilt antidepressante nõudma hakata. Kuna valu vahekorra ajal võib olla tingitud mitmetest asjaoludest, võib enne arsti juurde minekut proovida kodus neid nelja allpool toodud meetodit.

Raviõlid- ja kreemid

Apteegis leiduvad õlid ja kreemid võivad probleemi lahendada.

Vaagnapõhjalihaste trenn

Kui õpid õigeid lihaseid kontrollima, võid neid lõdvestades osata ka valu vähendada.

Libesti

Seks võib olla palju meeldivam ja vähem valulikum, kui kasutad vahekorra ajal libestit.

Põhitõed paika

Alumist korrust peaks kord päevas veega pesema. Lisaks tasuks vältida liiga kitsast pesu ja magama peaks ilma aluspüksteta. Pesukaitsmeid peaks kasutama ainult siis, kui on tõepoolest vaja. 

 

allikas: Independent