KUIDAS VÄHENDADA HIRMU günekoloogi visiidi ees?

Günekoloogi vastuvõtule minek tundub paljude jaoks ebameeldiva ja hirmutavana. Kui aga tunned, et oleks aeg vastuvõtul käia, ära lase hirmul enda üle võimust võtta.

Riidest lahti võtmine ja võõra inimese silmade ette uuringulauale minemine ei tundu paljude jaoks just meeldiva mõttena. Seega ei ole ebatavaline, et paljud naised viivitavad või jätavad tähtsad günekoloogi visiidid vahele. See ei tasu ennast siiski ära, sest tavaliselt osutub näiteks hirm valu ees täiesti asjatuks. Kontroll möödub kiiresti ja saad tähtsa käigu lõpuks tehtud. Kui kahtled günekoloogi juurde minekus, võib allpool olevatest nõuannetest sulle kasu olla. Muuda nende nippidega kontroll enda jaoks mugavamaks – kommunikatsioon on võtmeks, et luua endale meeldiv kogemus.

Ole avatud

Kui sa närveerid, siis ütle see visiidile tulles julgelt välja. Günekoloog on seal sinu jaoks ja ka tema üritab kogemuse sinu jaoks võimalikult meeldivaks muuta.

Selgita oma soove

Kas soovid, et günekoloog seletaks samm-sammult, mida ta teeb? Või sa ei taha mitte mingil juhul teada, mis parasjagu toimub? Kumbki valik pole õige ega vale – otsusta ise, mida soovid ja räägi sellest ka günekoloogile.

Pea pausi

Kui tunned, et vajad läbivaatuse ajal väikest pausi, palu seda julgelt. Kui tunned, et oled pinges või närvis, tasuks läbivaatus hetkeks katkestada. Niimoodi jõuad paremini lõõgastuda.

Hinga

Proovi ennast rahustada rahulikult ja sügavalt hingates. Hea idee on harjutada mõnda lõõgastumisviisi juba enne vastuvõttu, siis saad keskenduda tuttavale tehnikale.

Ole positiivne

Suur osa hirmudest on seotud sinu enda negatiivsete mõtetega. Kui tunned hirmu juba enne vastuvõtule minemist, on sul ka negatiivne eelarvamus läbivaatuse ja tulemuste kohta. Lihtsam öelda kui teha, kuid püüa suhtuda läbivaatusesse positiivselt. Nii mõnigi mure osutub asjatuks.

Katkesta

Kui läbivaatus tundub tõepoolest väga ebamugavana, on sul õigus see katkestada. See on sinu keha ja sul on selleks täielik õigus. 

 

allikas: Ma Bra