Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness

KUUSE RAVITOIME: 4 MAAGILIST fakti, mida sa teadma peaksid

Jõulupühadega kaasnevad mitmed vahvad traditsioonid ning üheks neist on kuuse tuppa toomine ja selle ehtimine. Kuid paljud meist ei teagi, kuidas kuusk meie tervist mõjutada võib! Nimelt aitab see igihaljas okkaline ravida mitmeid terviseprobleeme ja taastab elujõu.

Neli põnevat fakti kuuse mõjust meie tervisele:

Jõulupühadega kaasnevad mitmed vahvad traditsioonid ning üheks neist on kuuse tuppatoomine ja selle ehtimine. Kuid paljud meist ei teagi, kuidas kuusk meie tervist mõjutada võib! Nimelt aitab see igihaljas okkaline ravida mitmeid terviseprobleeme ja taastab elujõu.

Neli põnevat fakti kuuse mõjust meie tervisele:

1. Kuusk võtab valu ja annab uut jõudu

Kuusel on väga võimas energia ja arvamuste kohaselt leevendab see hingelist valu ning annab uut elujõudu. Uskumuste kohaselt mõjub füüsiline kontakt kuusega ehk siis kuuse katsumine kosutavalt ja kui seda sageli teha, muutub elu paremuse poole ja mured ning hirmud kaotavad oma võimu. Kuusk kaitseb halva eest.

2. Kuusk kingib inspiratsiooni

Kuuse läheduses viibimine ja selle lõhna sissehingamine mõjutab loomingulist mõtlemist ja kingib uusi ideid ning inspiratsiooni. 

3. Kuusk leevendab stressi

Kui sa tunned, et oled oma eluga ummikus või sul on lihtsalt pingeline eluperiood, siis mediteeri kuuse läheduses viibides. Kui kuusk on tuppa toodud, saad seda lausa iga päev teha. Hinga kuuse lõhna sisse ja keskendu hetkes olemisele.

4. Kuuseokkad sisaldavad suures koguses vitamiine 

Kuuseokkad sisaldavad rohkesti C- ja K-vitamiini ning E- ja A-vitamiine. Kui tunned, et hakkad haigeks jääma või sul on energiapuudus, valmista kuuseokkajooki. Seda saad teha nii: peenesta kuuseokkad kääridega, aseta väikesesse potti. Lisa kuuma vett, naturaalset mett ja pisut värskelt pressitud sidrunimahla. Lase segul mõned päevad soojas kohas kaane all seista ning seejärel kurna ja aseta kurnatud vedelik külmikusse. Joo poole klaasi kaupa üle päeva. See jook taasab C-vitamiini varud ja annab energiat.

Allikas: internet

Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness