LAURI PEDAJA KIHLATU pihtimus: “Ärkasin teadmisega, et pean oma elu muutma!”

Buduaar

erakogu

Lauri Pedaja kihlatu ja pisitütre ema Gethel Burlaka pani hiljuti sotsiaalmeediasse kirja read, mis andsid inspiratsiooni ka paljudele teistele naistele.

Nimelt ärkas naine ühel hommikul üles teadmisega, et peab oma elus midagi muutma.

“Olen teiega üdini aus – korra nädalas ma murdun. Korra nädalas näib mulle, et kõike on liiga palju ja vaim on kurnatud. Siis ma nutan korra, torisen veidi Lauri suunas ja jätkan eluga.

Ma siiani proovin leida tasakaalu töö, koduhoiu ning partneriks ja emaks olemise vahel. Aga usun, et üks hetk ma leian toimiva viisi, misjuures ei pea ühestki rollist loobuma. Ma ei soovi näha kommentaare, mis ütlevad, et peaksin vähem muretsema sassis kodu pärast või looma vähem sisu sotsiaalmeediasse. Sassis toas ma ei suuda funktsioneerida ja sisuloome on osa minu elust, kus saan end loominguliselt välja elada. Usun, et ma pean muudatusi tegema kahes hoopis teises elu osas.

Esiteks pean muutma oma mõttelaadi. Ma pean endale rohkem ütlema, et kõik, mida ma reaalselt soovin, on võimalik. Ma pean visualiseerima elu sellisena, nagu seda tahan. Tasakaal eri rollide vahel on võimalik. Kõigele on lahendus.

Teiseks pean ma üle hindama oma prioriteedid. Tean juba praegu öelda, et omaetteaeg ei ole täna selles nimistus. Ja ma ei mõtle seda Netflixi või sotsiaalmeedia sirvimise aega, vaid reaalselt seda aega, mil saan olla täiesti üksi ja teha midagi vaimu turgutavat. Jooga, trenn, jalutuskäik hea muusika või podcasti saatel, meditatsioon, lugemine, kirjutamine vms.

Millal sa viimati midagi sellist tegid? Oma aja leidmine ei ole oluline igakuiselt, vaid igapäevaselt! Arvan, et selleks, et läbipõlemisest eemale hoida, tuleks enesele leida vähemalt ühe tunni 24st.

Ja see ei ole vabandus, et mul on pisibeebi. Hoopiski tähendab see, et ma ei prioritiseeri enese heaolu piisavalt ja peaksin Lauriga läbi rääkima rutiini “Getheli aeg” loomise. Usun siiralt, et nii kaoksid mu iganädalased murdumised, ilma et peaksin harjutama end mõttega, et sassis kodu on lapse kõrval normaalsus või loobuma millestki, mis tegelikult minu südant täidab. Arvan, et muutus mõttelaadis ja aja leidmine iseendale on miski, mis annaks mulle uut energiat ja tegutsemistahet.

Niisiis ärkasin ma täna teadmisega, et pean tegema oma elus muutuse ja selles valguses rullisin lahti joogamati ning tervitasin päeva ühe sirutusega.”

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gethel Burlaka (@getxel)