Reklaam sulgub sekundi pärast

MEES, KES TÕSTAB ELUKVALITEETI – kiropraktik Oleg Anosov

„Oma autoga käime ju pidevalt hoolduses, mitte ei sõida nii kaua, kuni õli on lõplikult otsakorral. Autod ei pea kunagi 80 aastat vastu, küll aga tahaksime meie elada vähemalt nii kaua. Miks me siis oma keha eest nii ei hoolitse, nagu me oma auto eest hoolitseme,” küsib kõrgharidusega kiropraktik Oleg Anosov, kes on aidanud valudest vabaks ja tõstnud seeläbi tuhandete tänulike patsientide elukvaliteeti.

Seitse aastat Inglismaal õppinud noormees otsustas kaks aastat tagasi Eestisse tulla, et oma teadmisi ka kodumaal rakendada ja seeläbi inimesi aidata. Täna on Olegil kliinik nii kodulinnas Rakveres kui ka Tallinnas, Lasnamäel. Kuigi „kiropraktikuid” tegutseb Eestis päris palju, siis tegelikke ehk kõrgharidust kinnitava diplomiga kiropraktikuid on Eestis koos Olegiga vaid seitse. Seega paneb mees kõigile südamele, et enne, kui langetate otsuse kiropraktiku juurde minna, tuleks kontrollida, kas inimesel ikka on vastav haridus olemas.

„Kiropraktika aitab kehal taastada iseennast ja panna seda asendisse, kus on kõige mugavam!”

Keha vajab hooldust

Olegi sõnul oleks tore, kui kiropraktiku vastuvõtul käiksid inimesed ka probleeme ennetamas või nagu mees ise ütleb, siis hoolduses, sest inimese keha on nagu iga teine masin – lihtsam on kogu aeg hooldust ja pisiremonti teha, kui suure häda ilmnemisel kapitaalremonti teostada.

„Mul on patsiente, kes käivad siin (Life Clinicus – toim) ja ütlevad, et neil ei ole väga midagi viga, lihtsalt on ebamugavustunne seljas ja õlavöötmes. Kui temaga tööle hakkame, siis piisab vaid ühest-kahest korrast, kui inimese elukvaliteet juba paraneb. Kui tuleb aga inimene, kellel on olnud alaseljavalud 15 aastat! (Oleg laiutab käsi ja imestab siiralt, et keegi on nii kaua oma valudega elanud. – toim) ja tal võtab tund aega, et hommikuti püsti saada, siis sel juhul läheb rohkem aega, aga ka nendest probleemidest on võimalik jagu saada!”

Väga paljude kontoritöötajate jaoks ei ole võõrad probleemid õlavöötmega, sest ei istuta sirgelt. „Isegi kui me seda jälgime ja kontrollida üritame, pole see 100% võimalik, aga me saame aidata kehal nende koormustega toime tulla ja elada nii, et sellest ei areneks välja mõni tõsisem probleem. Kui lähete selle probleemiga massööri juurde, siis hakkab ta esimesena tähelapanu pöörama õlavöötmele, sest see on pinges. Jah, ongi pinges, aga põhjus pole tegelikult üldse seal. Põhjus on rinnalihastes. Kui te kogu aeg kössis istute, siis tundub kehale, et see ongi õige asend. Meie aga aitaksime sel juhul lõdvestada rinnalihaseid, abaluulihaseid ja aktiveerida trapetsit. Kui olete lõdvestunud, siis ei vaju õlad enam ette, sest trapetslihas tõmbab teid tagasi sirgu,” selgitab Oleg.

„See pole mingi maagia!”

On kindlaks tehtud, et manuaalteraapias ilmnevad tulemused nelja kuni kuue visiidiga. „Selle aja jooksul peab muudatus toimuma, sest me töötame nähtava tulemusega, mida saab ainult patsient ise kinnitada. Näiteks kui tuleb patsient murega, et ta saab vaid 100 meetrit kõndida, kuni alaselg valutama hakkab, aga peale esimest protseduuri ütleb ta, et saab juba 300 meetrit kõndida, siis nii muutub tulemus järk-järgult veel paremaks. Mina seda öelda ei saa, see on midagi, mida patsient tunneb ise.”

Kui nende visiitidega pole toimunud mingit muudatust, tuleks vahetada spetsialisti ja seda varianti pakub Oleg oma patsientidele ka ise. Sageli on üheks põhjuseks, miks ei saavutata koheseid tulemusi, just see, et „unustatakse” taastuda. Oleg rõhutab oma jutus korduvalt taastumise tähtust ja toob humoorikaid näiteid sellest, kuidas ränkade valude käes kannatanud täismehed, kellel oli samal päeval veel liikudagi raske, on juba esimesest protseduurist saanud nii hea enesetunde, et on taastumisperioodi sootuks unustanud. „Näiteks tuli minu juurde mees diski prolapsiga, tal olid suured seljavalud. Peale vastuvõttu ütlesin talle, et nüüd tuleks kaks päeva rahulikult olla ja lasta kehal puhata, aga kuna patsiendil oli õhtul juba nii hea olla, siis ei tulnud taastumisaeg enam meeldegi,” meenutab Oleg, kes järgmisel vastuvõtul kuulis, et probleem pole läinud paremaks. „Uurin siis, et kuidas oli samal õhtul olla, patsient kinnitas, et väga hea. Uurin edasi, et kuidas oli järgmisel hommikul olla, siis juba selgub, et väga valus. Uurin siis edasi, et mis toimus eelmisel õhtul ja siis lõpuks selgub, et kes käis korvpalli mängimas või kes otsustas samal õhtul veel lage värvima hakata ja tõmbaski paika pandud diski taas välja.” Seepärast rõhutab Oleg veel kord, et tema töö pole „mingi maagia”, vaid toimib kõige tõhusamalt arsti ja patsiendi koostöös.

Unistab teadlikkuse levikust

Inglismaal pikalt tudeerinud mees unistab enim hetkel sellest, et Ühendkuningriigis kogetud suhtumine manuaalteraapiasse jõuaks ka Eestis n-ö massidesse. „Inglismaal on teadlikkus manuaalteraapiast hoopis teine. Profülaktikat alustatakse seal juba maast madalast. Mida varem oma kehaga tööle hakata ja muutuseid panna tähele, seda kvaliteetsem on inimese elu,” on ta veendunud. „Kui inimene läheb arstile, siis sageli öeldakse, et tal on degeneratiivsed muutused ja sellega tuleb lihtsalt edasi elada. Inimene rahuneb ja arvab, et polegi midagi teha. Tegelikult on küll,” ütleb Oleg, kelle juurde on leidnud tee ka paljud vanemad inimesed, kes on naljaga pooleks öelnud, et pigem nad söövad vähem, aga leiavad ikka võimaluse mehe vastuvõtule tulla. „Iga väikene „parandus” sinu kehas tõstab elukvaliteeti,” kinnitab Oleg.

Life Clinicus kehtib 20% püsiv hinnasoodustus õpilastele ja pensionäridele.


Mille puhul kiropraktika aitab?

Kiropraktiline ravi on kõige tõhusam järgmiste probleemide puhul:

✅Krooniline alaseljavalu

✅Akuutne alaseljavalu

✅Akuutne/subakuutne kaelavalu

✅Krooniline kaelavalu (koos harjutustega)

✅Kaelast tekkivad peavalud

✅Migreeni peavalud

✅Kaelast tekkiv peapööritus

✅Õlavöötme valu/düsfunktsioon

✅Puusaliigese osteoartriit

✅Põlveliigese osteoartriit (koos harjutustega)

✅Rühihäired

Kiropraktika võib aidata ka järgmiste probleemide puhul:

✅Istmikunärvipõletik / kiirgav jalavalu

✅Keskseljavalu

✅Õlavöötmelihaste valu

✅Karpaaltunnelisündroom

✅Hüppeliigese venitus

✅Hallux rigidus – suure varba jäikus

✅Hallux valgus – sissepöördunud suur varvas

 

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar jaanuar 2018.