Reklaam sulgub sekundi pärast

MIKS SÄÄSED ründavad just teatud tüüpi inimesi?

Sääsed on vastikud ja tüütud putukad, kelle kohalolu võib rikkuda kogu ilusa suveõhtu või muidu mõnusalt veedetud aja. Nende pinin ja see, kuidas nad ründavad ning ootavad õiget hetke nahale maandumiseks, on ainiti juba piisav, et ajada inimene piltlikult öeldes hulluks.

Sääsed on vastikud ja tüütud putukad, kelle kohalolu võib rikkuda kogu ilusa suveõhtu või muidu mõnusalt veedetud aja. Nende pinin ja see, kuidas nad ründavad ning ootavad õiget hetke nahale maandumiseks, on ainiti juba piisav, et ajada inimene piltlikult öeldes hulluks.

Moskiitode puhul muudavad asjaolu veelgi hullemaks ohtlikud haigused, mida nad levitavad. Nende hammustuste kaudu võivad haigused kanduda otse inimese vereringesse. Igal aastal nakatub maailmas ligi 700 miljonit inimest moskiitode poolt edasi kantud haigusesse, mille tagajärjel sureb vähemalt miljon inimest. Hirmuäratavana mõjub aga fakt, et see arv aga pideval kasvab. Paljuski oleneb see, kas putukad meid ründavad või mitte, sellest, kuidas me lõhname ning siit ka põhjus, miks teatud inimesed ei tõmba sääski nii väga ligi, kui samaaegselt teine inimene samas seltskonnas mõjub neile kui magnet. 

Millised on peamised tegurid, mis teevad inimesest sääsemagneti? 

Sport ja piimhape - higistamine muudab inimese sääskede jaoks atraktiivsemaks. Samuti on inimesed, kelle organism toodab rohkem piimhapet, sääski altimad ligi tõmbama. Enamasti, mida vanemaks inimene saab, seda rohkem toodab ta ka piimhapet. 

Bakterid - inimese nahk sõna otseses mõttes kubiseb bakteritest. Hinnanguliselt pesitseb inimese nahal on umbes triljon bakterit. See, millist tüüpi bakterid meie nahal elavad, võib varieeruda, kuid vastavalt sellele tõmbame me sääski ligi. 

Veregrupp - see määrab suures osas ära selle, kas lõpuks langeme ohvriks või mitte. Uuringud kinnitavad, et O-veregruppi armastavad sääsed kõige enam, sellele järgneb B ning kõige vähem soositud on A-grupp. 

Süsinikdioksiid - kõlab kummaliselt, kuid isegi üksnes hingamine meelitab sääski ligi. Inimesed, kes toodavad rohkem CO2, saavad suure tõenäosusega sagedamini sääsehammustusi. Seega rasedad naised ja inimesed, kellel on hingamisraskused, peaksid võtma kasutusele veelgi suuremad ettevaatusabinõud, et end sääskede ja moskiitode eest kaitsta. Teine grupp inimesi, keda sääsed tänu CO2 ründavad, on õllejoojad. On leitud, et inimesed, kes tarbivad õlut, saavad samuti sagedamini sääsehammustusi. 

Kuidas sääski naturaalsel moel eemale peletada? 

Kuigi enamik inimesi kasutab sääskede peletamiseks mürgise lõhnaga keemilisi tõrjevahendeid, osutub see nii mõnelgi korral täiesti tarbetuks. Üks looduslik nipp, mille valmistamine võtab vaid mõne hetke, pidavat omama aga väga tõhusat tulemust. 

Vaja läheb: 

2-liitrine plastikpudel
¼ tassi pruuni suhkrut
1 tass sooja vett
¼ teelusikatäit pärmi 

Seda, kuidas toimida, vaata täpsemalt videost. 

Allikas: sun-gazing.com