MILLAL PEAKSID JOOMA külma ja millal sooja vett?

MILLAL PEAKSID JOOMA külma ja millal sooja vett?

Vett peab jooma iga päev, ent mis on tervisele parem, kas külm või soe vesi? Selgub, et meie organism vajab erinevatel juhtudel ka erineva temperatuuriga vett! Teatud olukordades tuleks juua külma vett, ent teisalt on ka olukordi, mil just soe vesi sinu kehale kõige parem on.

Vett peab jooma iga päev, ent kumb on tervisele parem, kas külm või soe vesi? Selgub, et meie organism vajab erinevatel juhtudel ka erineva temperatuuriga vett! Teatud olukordades tuleks juua külma vett, ent teisalt on ka olukordi, mil just soe vesi sinu kehale kõige parem on.

Allpool toome välja, millal tuleks eelistada külma vett ja millal sooja!

Külma vett tasub juua: 

Trenni ajal ja peale seda
Trenni tehes me higistame ja kehatemperatuur tõuseb, seega tasub kindlasti juua pigem külma vett, mis keha jahutab. 

Kui sa oled haige
Kui sul on palavik ja sa oled tõbine, siis tasuks tegelikult hoopis külma vett juua, sest see jahutab keha ja aitab palavikku alandada. Lisa veele pisut meresoola ja sidrunimahla – see aitab organismil palavikuga võidelda.

Kaalulangetamise eesmärgil
Külma vett juues peab organism selle ise soojemaks tegema, et see kehatemperatuurile vastaks ja seega kulutab organism rohkem kaloreid. Juues mitu korda päevas külma vett, kulutad sa tunduvalt rohkem kaloreid ja kehakaalu on lihtsam langetada.


Sooja vett tasub juua: 

Seedeprobleemide puhul
Soe vesi ja kõik soojad vedelikud, nagu ka supp ja kohv, kiirendavad ainevahetust ja panevad selle tõhusamalt tööle. 

Organismi puhastamise eesmärgil
Juues sooja vett sidrunimahlaga, aitad sa oma organismil jääkainetest ja mürkidest vabaneda. Väga hea idee on lisada veele ka pisut kaneeli või piparmünti! 

Kõhukinnisuse puhul
Soe vesi aitab mürke ja jääkaineid lõhustada ja parandab vereringet. Kui sul on kõht kinni, siis väldi rasvaseid toite ja joo ohtralt sooja vett!

Allikas: health.com