Reklaam sulgub sekundi pärast

MINU ILUSA KEHA 5 SALADUST: bikiinifitnessist Mariliis Mia Topp

Mariliis Mia Topp on 33aastane imekaunis noor naine - ta on ema, ettevõtja ja sportlane. Ühest küljest on ta pühendunud trennile - võistlemine bikiini fitnessis näeb ette ideaalset trimmis figuuri ning see omakorda nõuab karmi distsipliini ja enesekontrolli.


Mariliis Mia Topp on 33aastane imekaunis noor naine - ta on ema, ettevõtja ja sportlane. Ühest küljest on ta pühendunud trennile - võistlemine bikiinifitnessis näeb ette ideaalset trimmis figuuri ning see omakorda nõuab karmi distsipliini ja enesekontrolli.

Lisaks spordile on Mariliis kaasasutaja finantstehnoloogia start-up'is Paytailor ning tõdeb, et antud valdkond ja ettevõtlusvorm on tõsine elukool selle kõige paremas mõttes. Samuti aitab Mariliis ettevõtteid strateegilise kommunikatsiooni, vastutustundlikkuse ning äri arendusega.

Alates 2015. aastast on Mariliis võistelnud fitnessis, kusjuures nii bikiini- kui body-fitnessis, millest esimese juurde ta pidama jäi. Lisaks kasvatab ta varateismelist poisiklutti. Tegu on naisega, kes on ehtne näide sellest, et kõik on võimalik, kui vaid ise vaeva näha ja väga tahta.

Palusime Mariliisil välja tuua viis saladust, tänu millele ta oma võrratu vormi saavutanud on:

1. Kaal on lihtsalt number

Mõõtühik. Jah, loomulikult teatud indikatsioon. Ent mida vähem keskendume asjadele, mis tegelikult suures pildis väärtust ei oma, seda mõnusam on elu enesena. Mina kaalun end vaid enne võistlusi, sest treener on nõnda ette pannud, lihtsalt orientiiriks. Ma vihkan seda, sest ma jään sellesse numbrisse kinni. Just seetõttu ma väljaspool hooaega selleks mingit motivaatorit eneses ei leia. Ei otsi ka. Seisan hommikul peegli ees ja selge pilt, mis seal enam kaaluda. Sellest, kas toidusedel on tervislik, annab märku su keha - naha seisund, une kvaliteet ning see, mismoodi end tunned ja mida peeglist näed. 

2. Treening/liikumine on parim rohi iga mure vastu!

Tõsiselt! Vahet ei ole, milline viis liikumiseks sulle enim sobib ja meeldib, avasta see enda jaoks. Mäletan, et ema vedas mu umbes kaheksa-aastaselt iluvõimlemisse, kust ma välja tagurdasin. Ülejäänud nooruse tagusin jalkat, jooksin sprinti ja hüppasin kaugust. Ma armastan liikuda ja just see kirg liikumise vastu tuleb enda seest üles otsida.  

Foto: Pippo Impellizzeri 

3. Söö päris toitu!

Maailmas, kus upume kõikvõimaliku proteiinikraami sisse ja kalorivabadesse toodetesse, on kerge unustada, et turundus on kõikvõimas. Kas kõik see, mis meile müüakse, on ka päriselt meile kasulik või peidab endas tervet keemialaborit, mida meie keha ilmselt väga ei vaja. Aegade algusest on inimesed tarbinud tavalist toitu. Kujuta nüüd ette, et kodanik vanaisa oleks Coca-Cola Zerot timminud ja siis metsas seitse ruumi puid teinud. Noh nii utreeritud näide.

4. No tõesti klišee, aga TASAKAAL

On küll okei vahel jäätist süüa, klaas veini võtta (ei propageeri siinkohal alkoholitarbimist, eks), tükike šokolaadi näksida ja süsivesikud ei tee küll kedagi paksuks. Tervisele ja kehakaalule mõjub kehvasti, kui tarbime rohkem kui kulutame. Nii lihtne matemaatika ongi. 

Foto: Tõnu Kruusimäe

5. Kuula oma keha!

Olen väga palju tegelenud sellega, et oma keha tundma õppida. See, mis sobib mulle, ei sobi ehk sulle. Aga see, mis keegi fitnessipreili Susan (või mis iganes) soovitab, ei pruugi olla sinule parim. Ära unusta, et ainuüksi selleks, et su keha saaks normaalselt toimida, on vaja tarbida baasainevahetuse tarbeks vajalik kaloraaž - minul oma 161 cm ja 33 eluaastaga on see umbes 1300 kcal. Kui end voodist välja vead ja ringi toimetad, seda enam teed trenni, vajad ka rohkem kütust.