Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness

MINU ILUSA KEHA 5 saladust: Merit Aamisepp

pilt: erakogu/Keit Vahtramäe

Karin Karu

Merit Aamisepp on tõeliselt särav ja tugevaloomuline naine, kelle suureks kireks on jõutreening ja poks.

Palusime Meritil kirja panna oma ilusa keha 5 saladust ja need on:

Kõik algab enesearmastusest

Päriselt! Kõik välised muutused saavad alguse meie sisemaailmast. Enesearmastus on üks omaette teekond ja protsess, aga selle ette võtmine toob meie ellu soovitud muudatusi. Ma armastan ennast ja pakun enda kehale väärilist kohtlemist. Ma tean, et minu keha peab saama parimat kohtlemist, et hoida enda vaimu terve ja tugevana.

Toitumine ja vitamiinid

See võib kõlada igava klišeena, aga toit on meie keha jaoks kütus ja ma proovin kohelda oma keha nagu parimat sportautot. Mida kvaliteetsem, puhtam ja teadlikum toitumine seda parem kontakt on ka kehaga. Toitumine on väga oluline element, mis aitab reguleerida kaalu ja meie energiataset. Minu suurimaks nipiks on see, et söön võimalikult puhtalt ehk minu toidulaualt ei leia valmistoite ega rammusaid kastmeid. Tarbin sügisest kevadeni ka organismi turgutavaid vitamiine, mis aitavad mul üle elada Eesti kõige külmema ja pimedama aja.

Sport

Kui toitumine reguleerib meie kaalu, siis treening annab meile võimaluse toniseerida oma keha selliselt nagu me seda soovime näha. Olen leidnud endale kaks spordiala, mida omavahel kombineerides olen saavutanud endale ilusa ja tugeva keha. Poks aitab mul hoida enda vaimu tugevana, arendada võhma ja vastupidavust ning jõusaalis vormin erinevaid kehaosi, mida parasjagu tunnen, et peaks kasvatama. See kõik on aastate pikkune töö, kuid järjepidevus on just see, mis toob sulle ka peegelpildis soovitud tulemused. Leia endale spordiala, mida naudid, tee seda järjepidevalt, püstita endale eesmärgid ja ma luban, et tulemuste nägemine toob kaasa eneseaustuse ja mõnusa spordi hasardi.

Uni

Selleks, et olla puhanud ja energiline pööran tähelepanu ka kvaliteetsele ööunele. Lähen magama hiljemalt 23-00 vahemikus ja proovin magada iga öö vähemalt 7-8h. Esiteks tagab see minu jaoks produktiivse päeva ning teiseks tekitab energiapuudujääk minus ebatavalisi isusid. Väsinuna tahab käsi haarata kiiresti imenduva süsivesiku järgi ja tervisliku toitumise jälgimine on oluliselt raskem. See on üks põhjustest, miks tihti peale isutab meid mõne magusa shokolaadi või saiakese järgi, sest aju teab, et sealt saame kiiret energiat. Tulemuseks on muidugi see, et veresuhkur tõuseb hetkeks kõrgele ning langeb seejärel madalamale kui see oli ennem. Vahel harva võime oma keha küll niimoodi trikitada, aga pikas perspektiivis võib see kaasa tuua kaalutõusu ja kõik sellega seonduvad ebameeldivad probleemid.

Naudin elu täiel rinnal

Kui eelnevalt mainitud asjad on paigas, siis ei jää muud üle kui nautida elu täiega! Keha peegeldab otseselt välja seda, mis toimub meie kahe kõrva vahel. Minu jaoks on äärmiselt oluline olla kooskõlas oma sisetundega ja emotsioonidega. Luban endal kogeda kõike, mida see imeline universum pakub ja tuletan pidevalt meelde seda, et elu on üks äge seiklus!

Foto: Pilt: Keit Vahtramäe

Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness