Reklaam sulgub sekundi pärast

MINU KAALULANGETUSE 5 SALADUST: Egle Tamlak

Kaalust alla võtta pole sugugi nii lihtne, kui kaalul vaatab vastu number, mis on lausa kolmekohaline, ent teisalt ei ole olemas võimatut asja. Kõik siin elus on kättevõtmise asi ning divisjonijuhi ametit pidav Egle Tamlak on ehtne näide sellest, et ka väga kiire elutempo kõrvalt on võimalik leida aeg trennis käimiseks ja tervisliku toidu valmistamiseks.


Kaalust alla võtta pole sugugi nii lihtne, kui kaalul vaatab vastu number, mis on lausa kolmekohaline, ent teisalt ei ole olemas võimatut asja. Kõik siin elus on kättevõtmise asi ning divisjonijuhi ametit pidav Egle Tamlak on ehtne näide sellest, et ka väga kiire elutempo kõrvalt on võimalik leida aeg trennis käimiseks ja tervisliku toidu valmistamiseks.

Egle tõdeb, et teda motiveerib juba see, kui ta vaatab täna oma vanu pilte, kus ta kaalus 105 kilogrammi. Täna kaalub ta 76-78 kilogrammi, ent tõdeb, et igapäevaselt ei kaalu ta ennast juba ammu, sest see pole lihtsalt vajalik. Nimelt on Egle jõudnud arusaamisele, et kaalunumber polegi midagi muud, kui lihtsalt number ning tegelikult loeb kõige rohkem siiski see, mis peeglist vastu vaatab.

Meie peegelpilt peaks olema see, millest me lähtume ja mille järgi me endale sihte seame, mitte see number, mis kaalule astudes vastu vaatab.

Palusime Eglel välja tuua oma kaalulangetuse viis saladust, mis aitasid tal kaalust alla võtta:

Toidu planeerimine

Leian alati 20 minutit päevas, et planeerida ära oma järgmise päeva toidud. Võtan selle aja, kas siis 20 minutit varem ärgates või õhtul jätan midagi telekast vaatamata. Siin on lihtsalt küsimus, mis on minu jaoks oluline? Kõige olulisem on alati toitumine, kui eesmärk on ikkagi luua oma unistuste keha, siis seda osa lihtsalt ei saa ei saa tagaplaanile jätta. 

Trenn

Minu päästja. Kuigi minu jaoks on trennis käimine nüüdseks nauding, siis leidsin tee jõusaali alles siis, kui mu pisikene poeg suri. Alguses oli trenn minu jaoks päästerõngas, tänasel päeval on see üks osa minu elust. Jõusaali abil on võimalik vormida oma keha selliseks, nagu sa ise soovid. Aeroobne trenn nagu näiteks jooksmine põletab lihtsalt kaloreid, kuid just jõusaal on see koht, kus saab oma keha vormida. 

Järjepidevus

Ma ei saa öelda, et ma olen kogu aeg tubli. Ei. Järjepidevus tähendab seda, et ma võtan oma teekonda mõistusega. Kui ma kukun toitumisega rajalt maha (see on mu kõige suurem probleem), siis ma ei viska kogu oma teekonda metsa. Olen jõudnud sinna, kus proovin õppida igast kukkumisest, et siis uuesti alustada ja paremini teha.

Kukud – tõused – lähed edasi – oled parem!

Motivatsioon/motivaator

Motivatsiooni ei saa peale suruda. Motivatsiooni leiab iga inimene nendest asjadest, mis teda „põlema“ sütitavad. Mulle meeldib hoida silma peal teiste inimeste saavutustel (kaalulangetamise pildid, fitnesspildid) ja see natukene motiveerib, aga ikkagi mitte nii palju, et ma ainult neid jälgides hakkama saaksin. Motivaatoriks endale olen ma ikkagi ise. Mul on minu enda keha, minu oma elustiil, minu oma kiiksud, ma toimetan omasoodu ja pean vaatama ennast. Vaatan oma vanu pilte (kaalusin 105 kg), tuletan meelde, kust ma alustasin, kuhu ma jõudnud olen. Võrdlen oma vana elu, praegust elu. Olen motiveeritud iseendast, mitte võõrastest! 

Muudatused vastavalt elukorraldusele

Kui alguses toimib üks plaan, siis ei pruugi see varsti enam toimida. See on elu! Vii sisse muudatused, vastavalt muutustele. Kui alguses sobis mulle plaan teha trenni hommikuti, söögid kaasa teha õhtuti, siis pidin seda muutma, sest graafik muutus. Vahel oli aega teha toite ainult 1-2 korda nädalas, seega tegin toidud valmis lausa viieks päevaks. Igasugused muutused on rasked, ka minul. Oli alati nii hea rutiin, aga kui see enam ei toimi ja sisse hakkavad tulema olukorrad, kus toitu ei ole kaasas, trenni minna ei saa, siis tuleb muutused vastu võtta ja uued plaanid teha. Istu rahulikult õhtul maha, vaata oma elule uuesti otsa ja vii sisse muutused, ära karda! Sa vähendad sellega stressi ja hiljem on kergem.