MIS JUHTUB SINU KEHAGA, kui sa hakkad joogat tegema?

Jooga treeningud rahustavad mõistust, parandavad inimese praanat ehk eluenergiat ning aitavad vabaneda isegi raskematest tervisehädadest. Jooga abil on võimalik õppida oma keha igat väiksematki osa paremini tundma ja kontrollima. Selle abil on võimalik ravida isegi depressiooni, saada lahti seljavaludest ning parandada oma füüsilist vormi.

Joogatreeningud rahustavad mõistust, parandavad inimese praanat ehk eluenergiat ning aitavad vabaneda isegi raskematest tervisehädadest. Jooga abil on võimalik õppida oma keha igat väiksematki osa paremini tundma ja kontrollima. Selle abil on võimalik ravida isegi depressiooni, saada lahti seljavaludest ning parandada oma füüsilist vormi.

Paraku tunnevad paljud, et joogatreening ei sobi neile ning et neil pole seda vaja. Jooga sobib tegelikult kõigile ja tervislikust aspektist vaadates võiks igaüks algtasemel joogat praktiseerida.

Allpool on seoses joogatreeninguga välja toodud kolm müüti, mida uskuda ei tasu:

1. Jooga jaoks peab olema hea painduvus

Jooga praktiseerimiseks ei pea olema head painduvust, pigem loeb kannatlikkus ja soov joogaharjutused tõesti selgeks saada. Harjutamine teeb meistriks ja jooga abil on võimalik oma painduvust parandada ning ka kehahoiak muutub läbi jooga kaunimaks. Jooga sobib kõigile – ka neile, kes üldse ei paindu.

2. Sa pead olema sale, et joogat teha

Jooga ei sea ühtegi parameetrit ja see sobib ka ülekaalulistele inimestele, kes soovivad oma tervislikku seisundit parandada. Jooga abil on võimalik oma organismi tugevdada, lihaseid arendada ja kaalust alla võtta. Joogaharjutused teevad head ka ainevahetusele ja energia liikumisele meie kehas.

3. Jooga ei ole sama tõhus kui trenn

Kui sa õpid joogaharjutusi õigesti sooritama, mõjub see väga tõhusa treeninguna. Jooga raskusastmed on erinevad ning kõige keerulisemad neist võtavad võhmale ka tõelise joogaguru. Jooga parandab tasakaalu, koordinatsiooni, lihaste tugevust ja võhma. Staatilised harjutused on ühed kõige tõhusamad üldse! 

Allikas: youbeauty.com