NABA KORDA! Vaata, milline viis on naba puhastamiseks kõige õigem?

Must naba on asi, mis tekitab õudusvärinaid. Tuleb välja, et ainult duši all käimisest naba puhastamiseks ei piisa. "Arstid on pidanud lugematutel kordadel nabast eemaldama mustusekasvajaid. Need on segu mustusest, bakteritest, higist, seebijääkidest, kehakreemist ning riidekiududest," teab dermatoloog Alexandria V. Booth. "Vastuvõtule tullakse suure murega, kartes, et tegu võib olla vähiga, kui tegelikult on see lihtsalt mustus."

Must naba on asi, mis tekitab õudusvärinaid. Tuleb välja, et ainult duši all käimisest naba puhastamiseks ei piisa. “Arstid on pidanud lugematutel kordadel nabast eemaldama mustusekasvajaid. Need on segu mustusest, bakteritest, higist, seebijääkidest, kehakreemist ning riidekiududest,” teab dermatoloog Alexandria V. Booth. “Vastuvõtule tullakse suure murega, kartes, et tegu võib olla vähiga, kui tegelikult on see lihtsalt mustus.”

Naba tuleks puhastada sama tihti kui ülejäänud keha, muidu hakkab naba halba lõhna tekitama ning muutub infektsioonide tekkeks suurepäraseks keskkonnaks. See hakkab punetama ja sügelema. 

Kuigi sinu nabaga tundub silma järgi kõik korras olevat, tuleks puhastamisele rohkem tähelepanu pöörata. Kuidas seda teha? Boothi sõnul eemaldab duši all käimine mustuse vaid osaliselt. Kui sul on sügav naba, siis peaksid seda kindlasti vähemalt korra nädalas puhastama puuvillase lapi, vee ja seebi abil. Naba puhastamiseks võid kasutada ka alkoholi. Kui sinu naba on väljapoole kasvanud, siis piisab lihtsalt seebiga pesemisest. 

Kui nabapiirkond on juba kontrolli alt väljas (kui sa ei saa iseseisvalt lõhnast või infektsioonist lahti), siis tuleb nahaarsti poole pöörduda. Temal on olemas kõik vajalikud vahendid, et naba korralikult puhtaks saada. Piinlikkust tunda pole mõtet – ta on ilmselt hullematki näinud. 

Allikas: womenshealthmag.com