Reklaam sulgub sekundi pärast

Kuidas ennast tasakaalu viia? Johann Urb: lase emotsioonid välja ja luba endal vabaneda

Ühenduses Festival 2023
Ühenduses Festival 2023 — FOTO: Silver Siilak

Vaimse coach`i ja püramiidhingamise õpetaja Johann Urbi, kes astub sel suvel üles Ühenduses High on Life festivalil, missiooni üheks osaks on propageerida teadliku eluviisi, mis tuleb armastustest. Johann on kommunikatsiooni praktiseerinud enda abikaasa Racheliga. Teistele inimestele esinedes ja neid juhendades võib tunduda, et kõik on paaril toimunud väga lihtsalt, kuid see pole alati nii olnud.

Meile õpetatakse koolis keeli, kuid meile õpetata seda, kuidas südamega suhelda

„Ma olin enda 30-ndate lõpus või 40-ndate alguses, kui me hakkasime Racheliga neid tehnikaid kasutama. Ma nägin, et ma tegin oma suhtes sama asja uuesti ja uuesti. Ma leidsin, et miski minus peab muutuma,“ räägib mees, kuidas peame jõudma endas arusaamani, et ainult meie ise kujundame enda käitumismustreid. Ta rõhutab, et see kuidas me väljendame end selle kaudu, mida me päriselt tahame öelda ja kuidas see öeldu kohale jõuab on tegelikult ühed ja samad. „Meil Racheliga tekkis huvi, et kuidas võiks teistmoodi suhelda. Kui see huvi tekkis, siis on kogu informatsioon olemas. Selleks võib olla õpetaja või isegi internet.“

Johann tõdeb, et meile õpetatakse koolis keeli, kuid meile õpetata seda, kuidas südamega suhelda. „Õnneks mõned koolid juba tegelevad sellega, kuid moodustavad kogu tervikust väga-väga osa. Küsimus on, et kas me tahame kultuuri, riigina või ühiskonnaga tegelikult ka astuda sinna kohta? Kui see toimub, siis me hakkame vaatama kõiki neid teisi süsteeme -  miks elu koosneb 8-10 tundi päevas töö tegemisest, mis meile tegelikult ei meeldi?,“ räägib mees. Ta nendib, et mõnes mõttes ongi need süsteemid loodud selleks, et suurem masinavärk jätkaks edasi töötamist. Need kellel on jõud ja võim ei pruugigi tahta, et asjad muutuks, sest nad kardavad enda jõudu ja võimu kaotada. „Paraku nad ei saa aru, et see uus maailm, mida me luua üritame on palju parem, ka nende enda jaoks.“

Me ei tea seda, mida me ei tea

Johann palub kõigil endalt küsida, et kuidas me saaksime omavahel suhelda nii, et me ei süüdistaks teineteist? Et me ei häbistaks teineteist.

„See on väga tähtis, et me õpiksime need asjad selgeks. Me ei tea seda, mida me ei tea! Kui me ei tea, et on võimalik suhelda teistmoodi – südamest armastuseni, teades, et teine inimene annab ka oma parima, et siin praegu olla. Mis on tema õpetus? Tal võib-olla ei ole ka neid teadmisi. Kuidas me saame koos kasvada nii, et oleks rohkem intiimsust, turvalisust ja armastust? Isegi läbi nende kõige raskemate hetkede meie elus, mis paratamatult juhtuvad,“ räägib mees.

Ta lisab, et kui selliste hetkedega õigesti ümber käia, siis peale seda on meile avatud avarus, armastus ja uued võimalused. „Mingi osa meist on surnud – mingi vana osa meist, vana arusaam või valu. Kui me astume oma elus uude kohta, kus on rohkem armastust ja vähem valu, siis see tekitab turvalisuse tunde, mis on väga oluline selleks, et üldse midagi luua,“ räägib Johann.

Kuidas viia end tasakaalu?

Johann ütleb, et üks variant enda tasakaalu viimiseks on teadlik hingamine. Teiseks on mõtteviis, mis on väga võimas – mida me usume, kas see on õige või vale. „Inimesi on piiratud uskumustega, et kui sa teed nii või naa, siis sa teed halvasti või saad karistada,” selgitab Johann, kuidas sellised piiravad uskumused on enamasti mõeldud inimeste kontrollimiseks.

„Meestele on väga oluline, et neil oleks praktika, mida nad teevad igapäevaselt. See ei ole lihtsalt telekavaatamine, vaid see, et sa lähed ja teed näiteks trenni. Sama oluline on sisemine trenn, mida tänapäeva kultuuris pole väga palju tähtsustatud," räägib Johann, kuidas meesenergia taset hoida.

Ta leiab, et emotsioonide väljendamine näitab kindlasti meeste tugevust, kuigi ühiskonna arusaam võib olla vastupidine. „See tähendab, et sa ei usalda iseennast," rõhutab Johann ja lisab, et mehed peavad leidma endale sobivad praktikad, selleks võib olla püramiidhingamine, raputamine, mingi teistsugune hingamine või vaimne tehnika. Põhiline, et sa lubad endal vabaneda ning lased emotsioonid enda seest välja.

Neli inspireerivat mõtet Johann Urbilt:

  • Hea elu saladus on armastus ja tänulikkus. „Minu jaoks on oluline hoida ka igapäevast suhet vaimse maailmaga – harrastan enda praktikaid ja mäletan läbi nende, kes ma päriselt olen. Me oleme kõik jumalik armastus.“
  • Johann leiab, et elus peab olema rohkem ausust, ühendust, armastust ja teenistust. Läbi nende kohtume jumalikku energiaga igal pool ja mäletame, et miks me siin oleme. „Koostöö – aitame teisi inimesi. Mitte ainult, et meil on valus ja loodame abi, vaid tõuseme kõik koos.“
  • „Jäta endale meelde, et iga raske kogemus ja elamus on meie jaoks. Kui neid ei oleks, siis ei toimuks mitte midagi. Kui me muudame enda suhte nende raskete elamustega ära, teades, et need juhtuvad meie jaoks – me avarduks ja õpiksime läbi nende, siis on palju toredam jälle püsti tõusta ja proovida. Midagi teistmoodi teha,“ sõnab Johann selle kohta, kuidas elus mitte alla anda.
  • Johann nendib, et kõik see, mida ta on kogenud, tunnetanud, kuulnud ja millega tegeleb igapäevaselt – kõik on ehitatud armastusest, armastuse peale. „Kogu universum on armastus! See tunne, kui ma seda tunnet tunnen või mäletan kogu oma keha ja olemisega – see on nii äge!“