Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEO! Tiit Trofimov: asju õigest kohast tehes, ei pea hingerahu kunagi kaotama

Tiit Trofimov, foto Gerly Sepp
Tiit Trofimov — FOTO: Gerly Sepp

Enesearengu teejuht Tiit Trofimov räägib, et on olnud oma elus sellistes kohtades, kus teeb midagi, mille kohta tunneb, et see ei ole üldse tema tee. Näiteks on ta päris palju asju teinud elus raha pärast, aga pärast on olnud sees tühi tunne. Mingis mõttes on Tiit teadnud, et see ei loo mingit väärtust juurde, vaid pigem teeb ta seda kas rikastumise või enda ego põhiselt ning see käib tema hingetunde vastu. Sealt aga tavaliselt hingerahu kaobki.

Tihtipeale teeme asju alateadlikult

Elus läbikogetud elamused loovad Tiidu sõnul meie sisse tundeid, mis sunnivad meid tihti alateadlikult tegema asju. Tegelikult tunneme oma südames või hinges hästi tugevalt, et see ei ole õige, aga ikka teeme, sest mingi tugevam jõud sunnib meid seda tegema. Olles selle midagi ära teinud, saadakse aru, et tegelikult polnud see päris õige. Ta toob näitena välja peretülid, lahutused, töökonfliktid, töösuhted või suhted lastega.  „Ka hirm sunnib tihti inimesi tegema asju, mida nad tegelikult ei tahaks hinges teha. Ma arvan, et see ongi hingega konflikti minemine ja hingerahu kaotamise koht,“ lausub ta.

Hingerahu kaotades jääb sinu sisse ärevus

Tiit selgitab, et hingerahu kaotamine väljendub selliselt, et kui midagi teed, siis su sisse jääb ärevus või hinge jääb midagi kriipima - tunne sinu sees ei ole puhas ega ehe ja kerge. „Kahjuks väga vähesed julgevad sellest kohast läbi minna ning võtta sellega midagi ette või tunnistada ja muuta midagi selles kohas. See tunne jääb kahjuks nende hinge kriipima elu lõpuni,“ tõdeb ta ja lisab, et vaiksematel hetkedel, kui inimene korraks lõdvestub ja müra kaob, siis tuleb see aga meelde ja hinge kriipimine ei jäta enne maha, kui oleme selle muutusesse viinud. See on aga elus see koht, kus me kõik eksime ja teeme vigu – kuidas muidu õppida ja tundeid kätte saada?

Tiit toob välja, et asju õigest kohast tehes, ei pea hingerahu kunagi kaotama. Teades, et tegid seda päriselt puhtast kohast, on su sees alati kergus ja rahu. „Ja siis ongi hästi,“ leiab ta.

Meelespea:

  • Elus läbikogetud elamused loovad meie sisse tundeid, mis sunnivad meid tihti alateadlikult tegema asju.
  • Ka hirm sunnib tihti inimesi tegema asju, mida nad tegelikult ei tahaks hinges teha.
  • Hingerahu kaotamine väljendub selliselt, et kui midagi teed, siis su sisse jääb ärevus või hinge jääb midagi kriipima - tunne sinu sees ei ole puhas ega ehe ja kerge.
  • Asju õigest kohast tehes, ei pea hingerahu kunagi kaotama. Teades, et tegid seda päriselt puhtast kohast, on su sees alati kergus ja rahu.

VIDEO: