Reklaam sulgub sekundi pärast

Nipid: siin on väikesed muutused, mis aitavad Sul maailma paremaks muuta

Sisuturundus

kosmeetika
Pixabay.com

Kliimamuutus ja keskkonnateadlikkus on 21. sajandi kuumimad märksõnad – seda ka hea põhjusega. Järjest arvukamaks kasvav inimkond ja selle tarbimisharjumused põhjustavad planeedi loodusvarade kasutamist kiiremini, kui need taastuda suudavad.

Samuti ei ole maailmast kadunud sellised murekohad nagu loomade väärkohtlemine, aina kasvavad prügimäed ja järjest enam levinud vaimse tervise probleemid. Õnneks on meist igaühel vaid pisikeste igapäevaste muutuste abil võimalik maailma natuke paremaks muuta.

Maailma muutmiseks alusta iseendast

Võta omale kümme minutit aega ja mõtle korra oma hetkeolukorra üle järele. Millal jõid viimati vett, millal tegid igapäevarütmis liikumispausi, kas istud sirge seljaga? Sellised pisikesed meeldetuletused võivad pikas perspektiivis osutuda väga kasulikeks – tegu on mindfulness’i ehk teadvelolekuga, mis on budistlik praktika aitamaks oma igapäevaelus paremini toime tulla. Teadlik tähelepanu oma kohalolule ja mõtlemisharjutused annavad Sulle parema arusaama oma sisemise Mina kohta.

Asenda oma meigiarsenal julmusevaba kosmeetikaga

See ei tähenda muidugi, et juba ostetud tooted on tarvis minema visata! Kasuta rahus lõpuni oma seni ostetud nahahooldustooted, kuid enne uute ostmist tee ka taustatööd, veendumaks, et ostad vaid selliseid tooteid, mida pole enne müüki toomist loomade peal testitud. See on üks lihtsamaid ja kergemaid muutusi, mida oma elus läbi viia ilma, et igapäevaelu ja harjumused oluliselt muutuksid. Näiteks on kosmeetika ja nahahooldustoodete tootja Weleda sertifitseeritud kui loomasõbralik iluettevõte – toodetele ei tehta loomkatseid ei nende ega ühegi nende toorainevõrgustikku kuuluva lüli poolt.

Sorteeri prügi paremini kui varem

Kui oled üks sellistest inimestest, kes lennutab nii tühja jogurtitopsi, šampoonipudeli kui vana ajalehe samasse olmeprügi konteinerisse, on oma harjumuse muutmiseks üks lihtne trikk. Kui prügisorteerimine ei taha muidu kuidagi välja tulla – kõik kipub sassi minema – osta omale eri värvi prügikastid eri tüüpi materjalide kogumiseks. Kui prügikast hakkab täis saama, on prügikotikese õigesse konteinerisse viimine juba palju lihtsam – suur sorteerimise vaev on juba ära tehtud ja nüüd oleks oma puhaste pakendite või ajalehepaki olmeprügisse viskamine suisa häbiasi.

Tarbi vaid arusaadava ja lühikese koostisosade nimekirjaga tooteid

Öeldakse, et tark on see kes ei vaata, mida ta endale peale määrib või sisse sööb, sest toote koostist mitte teades ei saa ka muretseda selle üle, kas tervis võib tulevikus kannatada või ei. Teadlik on aga see, kes tutvub toodete koostisosadega! Eriti oluline on seda teha toiduainete ja kehahooldustoodete tarbimisel, sest neid kasutavad inimesed igapäevaselt. Iga sünteetiline koostisaine koormab organismi, seega vali võimalusel naha hooldamiseks looduskosmeetika ja toiduks kodumaised toiduained, mis ei vaja oma koostisesse meeletus koguses säilitusaineid, et neid saaks eksportida kontinendi teise otsa.

Tee üks lihavaba toidukord päevas

Kas tuleb tuttav ette – hommikusöögiks vorstiviiludega kaetud võileib, lõunaeineks turske päevapraad kastmes ujuva šnitsliga, õhtul peale tööd kiire hakklihakaste?  Võib ehk olla üllatav, et lihatoodete väljajätmine vaid ühest toidukorrast annab korraliku efekti ja kõige lihtsam on muuta just oma hommikueinet. Võid valgulaksu kättesaamiseks kaaluda praepeekoni või vorstiviilu asendamist hoopis keedumunaga, lisaks ära karda vabaks lasta oma sisemist kulinaarset geeniust. Lihtlabase põldoa saab õigelt maitsestades ja saumikseriga püreestades kiirelt muuta imemaitsvaks ja valku silmini täis võileivakatteks – kui soovid tuttavatele muljet avaldada, kutsu seda veganpasteediks.

Need on ainult mõned lihtsad viisid,  kuidas enda ja meie kõigi maailma minimaalse vaevaga paremaks muuta. Ei pea alustama ekstreemsetest sammudest nagu täisveganlus ja kodune seebikeetmine – ka pisikesed teod võivad tuua suuri tagajärgi.