NOHU TEEB LIIGA? 5 nippi, kuidas sellest vabaneda

NOHU TEEB LIIGA? 5 nippi, kuidas sellest vabaneda

Kuigi nohu pole tõsine haigus, on see väga ebameeldiv ning sellega kaasnev peavalu ja uimasus võivad pärssida kõiki sinu päevaseid tegemisi. Lisaks sellele ei lase nohu ka öösiti korralikult välja puhata. Facebookis olevas rahvameditsiini ja teadmiste grupis on kokku kogutud nõuandeid, kuidas nohu leevendada. Toome ka teieni mõned soovitused.

“Nohu vastu aitab auru tegemine. Samuti joon palju sidruni ja ingveriga teed,” annab nõu üks kasutaja.

“Mina teen soolalahuse, panen selle alustassile ja tõmban ninast seda sisse ning sülitan välja,” soovitab teine.

Kolmas kasutaja soovitab aga astelpajuõli kasutada: “Minu nipp on, et kasutan pidevalt astelpajuõli. Tilgutan seda igal õhtul ninna, ka siis, kui pole nohu. Ja viimasel ajal ongi see mul üliharva ja kui ka on, siis tänu astelpajuõlile ei ole mul nina mitte kunagi kinni. Samas tean, et igaüht see ei aita.”

“Mina teen nohu korral jällegi sedasi, et võtan pooleliitrilise plastmasspudeli ja lasen sinna sisse kuuma vett. Seejärel soojendan sellega nina ümbrust ja põskkoopaid. Sedasi teen kuskil pool tundi mõlemalt poolt kokku. Hiljem, kui nina jälle kinni oli, panin sinna astelpaju baasil tehtud ninarohtu – astelpaju ravib. Ka kummeliauru võib nohu puhul teha,” kirjutab veel üks kasutaja. 

Mina olen alati kuumi jalavanne jämeda meresoolaga teinud. Seejärel masseerinud jalatallad ja varbavahed “Tiigri balsami” või “Vietnami salviga” sisse. Ka tärpentinisalvi olen kasutanud. Ööseks villased sokid jalga ja sedasi mitu õhtut järjest teha. Mind on see alati aidanud,” soovitab rahvameditsiini grupi kasutaja, kuidas tema nohule leevendust saab.