ÕUNASIIDRIÄÄDIKAS: mis juhtub, kui seda hommikul juua?

Ilmselt on paljud kuulnud sellest, et õunasiidri äädikas on tervisele kasulik ning aitab kaalust alla võtta, kaloreid põletada ja seedesüsteemi korrastada. Enamasti teataksegi seda põnevat toodet kui ainevahetust kiirendavat dieeditoetajat, ent tegelikkuses on tegu palju mitmetahulisema asjaga.

Ilmselt on paljud kuulnud sellest, et õunasiidriäädikas on tervisele kasulik ning aitab kaalust alla võtta, kaloreid põletada ja seedesüsteemi korrastada. Enamasti teataksegi seda põnevat toodet kui ainevahetust kiirendavat dieedi toetajat, ent tegelikkuses on tegu palju mitmetahulisema asjaga.

Õunasiidriäädikas sisaldab märkimisväärses koguses kaaliumit ning on kasulik vahend mao- ja seedetegevuse korrastamiseks. Lisaks ravib see angiini ja kurguhaigusi ning isegi mao- ja kaksteistsõrmiksoole haavandeid ja kõrvetisi.

Kuid mis juhtub sinu organismis, kui hommikul pool tundi enne sööki juua klaasitäis vett, kuhu on lisatud üks supilusikatäis õunasiidriäädikat?

Ekspertide sõnul tasuks seda kindlasti proovida, kui sind vaevavad erinevad seedeprobleemid, sa soovid kaalust alla võtta või niisama oma tervist turgutada. Nimelt aitab õunasiidriäädika vee joomine korrastada seedimist, leevendada kõrvetisi, hoida söögiisu kontrolli all, kiirendada ainevahetust ning pikas perspektiivis kaalust alla võtta.

Tarbides kaks nädalat järjest igal hommikul klaasitäie vett, kuhu on lisatud supilusikatäis õunasiidriäädikat, märkad peagi, et ainevahetus on paranenud, seedimine kergem ja võimalik, et ka kehakaal on langenud.

Allikas: health