PERSONAALTREENER SOOVITAB: KUI SOOVID KAALUST alla võtta, ära tee neid vigu!

PERSONAALTREENER SOOVITAB: KUI SOOVID KAALUST alla võtta, ära tee neid vigu!

On fakt, et kaalutõusu põhjuseks on vale toitumine. See aga ei tähenda, et kaalu alandamiseks peab järgima karme dieete – piisab neist lihtsatest nippidest.

Igaüks meist on kuulnud, mis on kaalulangetamise võtmeks: söö vähem ja liigu rohkem. Kõlab väga lihtsalt, kuid reaalsuses võib see olla tunduvalt raskem, kui endale ette kujutame. Personaaltreener Jonathan Ross andis portaalile popsugar.com intervjuu, kus tõi kaalust alla võtmiseks välja mõned lihtsad nipid.

Ära joo kaloririkkaid jooke

Karastusjookidest, mahladest ja teistest magusatest jookidest saavad kaalu alandamisel tihtipeale suurimad komistuskivid. Rossi sõnul ei sisalda antud joogid vajalikke toitained ning on suured suhkrupommid. Kuid on olemas ka erand – smuutisid võib juua, kui need sisaldavad kiudaineid, valku ja tervislikke rasvu. 

Ära jäta söögikordi vahele

Kui soovid kaalust alla võtta, on õige toitumine kõige aluseks. Parim viis selleks on Rossi sõnul oma keha töös hoida, süües õiget toitu, mille koostisest sa teadlik oled. Söö 4-6 einet päevas ning veendu, et kõigis neis sisalduks valku.

Väldi rasvas praetud sööki

Friteeritud või rasvas praetud toidud on aeg-ajalt sööduna lubatud, kuid kui need satuvad meie igapäevasele toidulauale, on need kehale laastavad. Rossi sõnul on suurimaks probleemiks asjaolu, et selliseid rasvaseid toite müüakse paljudes kohtades nii odavalt ning seetõttu ostavad inimesed neid liiga kergekäeliselt.

Ära söö suhkrut või teravilja liiga hilja

Kuigi Ross on täisteratoodete austaja, peaks nende söömist õhtuti siiski vältima, nagu ka suhkru ja tärklise. Ross rõhutab, et hommikusöök peaks olema kõhtu täitev ja tasakaalustatud, peale mida peaks söödud portsjonid koguseliselt aina väiksemaks muutuma. Tärklis ja teraviljad sisaldavad aga liiga palju kaloreid ja seetõttu on need tarbetud keha ettevalmistamisel uneks.