Reklaam sulgub sekundi pärast

PERSONAALTREENERID AVALDASID SUURIMAD VEAD, mida trennis tehakse

Leia õige tasakaal endale väljakutse esitamises ja oma keha kuulamises ning su trennid tunduvad täiesti teistsugused.

Popsugar intervjuueris rühmatreenereid, kes rääkisid treeningutel tehtavatest vigadest, mida sa kindlasti teha ei tahaks. Intervjueeritavad rääkisid peamiselt rühmatreeningutest, kuid miks mitte rakendada õpetusi ka teistel trennialadel.

Sa ei pööra piisavalt tähelepanu

Mõni teeb trenni selleks, et kasvõi hetkekski pea tühjaks saada, kuid teinekord löövad mõtted peas sellist galoppi, et on raske trennile keskenduda. Sa ei saa treeneri õpetusest maksimumi, kui su mõtted on mujal. Sellisel juhul võid mõningaid liigutusi teha valesti ning kasu asmel teed endale hoopiski kahju.

Võistled teistega

Mõningatel spordialadel võisteldakse teineteisega, see on selge. Aga kui rühid rühmatreeningul nii, et oled kohe kokku kukkumas, vaid sellepärast, et olla kõigist parem, tekitad tõenäoliselt vaid endale paha meele. Igaühel meist on oma tugevad küljed ja ainus, millele peaksid keskenduma, on enda tulemuste parandamine.

Vihastad asjade peale, mida sa muuta ei saa

Ükskõik kui palju sa ka ei liiguks, on asju, mida ka intensiivseim trenn muuta ei saa. Sul on võimalus mõjutada oma lihaseid, kuid näiteks luude struktuuri sa muuta ei saa. Ükskõik milline trenn ei muuda sind kellekski teiseks. Kui lepid selle teadmisega, võid lõpetada oma keha vastu võitlemise ning alustada sellega koostöö tegemist.

Loobud liiga kergesti

Kui soovid areneda, pead oma mugavustsoonist välja tulema. Soov vältida ebamugavaid olukordasid võib panna sind trenni liiga lõdvalt võtma ning sellisel juhul ei saa sa trennist maksimumi. Hetkeline libastumine ei pruugi näida väga olulisena, kuid kui teed seda järjepidevalt, kaotad väärtuslikku trenniaega.

Sa ei kuula oma keha

Teinekord kulub väike puhkus marjaks ära. Või siinkohal võiks ehk rääkida oma keha kuulamisest: me ei ole alati valmis kõvaks trenniks. Selliste olukordade puhul on tähtis, et kuulad signaale, mida keha sulle saadab. Muuhulgas on väsimus ja valu asjad, mida tuleks trenni tehes märgata.