RIINA RAUDSIKU ELU KULDREEGLID: haiguste asemel tegele tervisega

RIINA RAUDSIKU ELU KULDREEGLID: haiguste asemel tegele tervisega
Tiina Liimandi

Oma kuldreegleid jagab Buduaarile arst ja alternatiivmeditsiini propageerija Riina Raudsik (68).

”Olen aastakümneid arst olnud ja seetõttu on minu mõttemaailm liikunud ikka tervise radadel. Jah, just tervis huvitab mind, mitte haigused. Ma ei ole olnud inimene, kes väga endale reegleid ja eesmärke seab, aga kui mõelda, mida elus tähtsustan ja milliseid inimesi hindan, siis võiksin üht-teist välja tuua küll,” sõnab tunnustatud terviseteadlane.

Õppige kõigest!

Mulle meeldivad inimesed, kes on võimelised mõtlema n-ö kastist välja, nägema maailma laiemalt, vaatama silmapiiri taha ja mõtisklema erinevate teemade üle. Samuti meeldivad inimesed, kes ei karda erineda. Kuna kogemuste lisandudes tavaliselt arusaamad muutuvad, siis õppige kõigest – nii sõpradelt kui ka vaenlastelt.

Olge abivalmis!

Mulle meeldib väga inimesi aidata. Meeldib nendesse uskuda. Kui mina saan kedagi oma teadmiste ja kogemustega toetada, siis teen seda alati. Abivalmidus on suur voorus, mida me kõik peaksime valdama sõltumata elukutsest.

Tegelege tervisega, mitte haigustega!

Mida vanemaks olen saanud, seda paremaks on läinud minu tervis, sest olen endale lõpuks tervise põhitõed selgeks teinud. Ka eakas inimene ei pea olema haige, rääkimata noortest. Püüdke tegeleda rohkem tervisega ja vähem haiguste otsimisega! Tervis ei seisne uuringutes, vaid õigesti valitud eluviisides.

Pere võiks olla parim sõber!

Mäletan, kuidas oma seitsmenda raamatu kirjutamise ajal küsis tütar: ”Ema, kas sa kunagi selle kirjutamise ära ka lõpetad? Kas sul kunagi rohkem aega ka minu jaoks tekib?” Ja nüüd tuli aeg, kus lausa riiklikul tasemel nõutakse kodus olemist ja kodustele pühendumist. Aitäh selle eest!

Liikuge suunas, mis teid õnnelikuks teeb!

Õnnelikuks teevad mind inimesed ja nüüd tänangi kõiki neid, kes jäid minu kõrvale ka rasketel aegadel, mil mitmed eemaldusid. On paremaid ja halvemaid aegu, aga teekond peab jätkuma. Liikuge suunas, mis teid õnnelikuks teeb ja mõelge rohkem oma peaga.

Sarnased artiklid